Vyzkoušejte brazilskou depilaci

Napsal

Vyzkoušejte brazilskou depilaciV nynější době je k dispozici spousta způsobů, jak se nežádoucího ochlupení v tříslech zbavit. Prodávají se ve formě krémů, gelů, používají se také klasická holítka a dokonce se těší velké oblibě i odstraňování za pomocí elektronické jehly.

Brazilská depilace

Brazilská depilace se ( už ze samotného názvu) “narodila” v Brazílii. Postup je velmi jednoduchý a nevyžaduje žádný holící strojek atd. Pokud si chcete přesný postup při použití brazilského vosku osvojit, zde je stručný návod:

Nejdříve zastřihnout

Nejdříve je dobré chloupky zastřihnout chloupky do takové délky,  aby je vosk dobře zachytil. Správná délka chloupku by měla být asi 0,5 mm.

Zásyp nejen pro miminka

Pokud provádíte brazilskou depilaci doma, dbejte na to, aby osoba, které je tato forma odstraňování chloupků prováděna, ležela na čistém hygienickém papíru, neboli papírové podložce. Také dejte pozor na to, aby vosk nebyl příliš horký, protože se poté více lepí na kůži, a to může posloužit jako spolehlivý zdroj bolesti. Abyste tomu tedy předešly, musíte partie na které budete vosk používat, důkladně zasypat pudrem.

Hravé voskování

Vosk se připravuje v misce. Horký se nanáší na tělo dřevěnou tyčkou. Poté co na kůži vosk nanesete, natáhněte ji a začněte s ní chloupky i jemně masírovat. Díky tomuto procesu se vosk na chloupky lépe nabalí. Až vosk trochu zchladne, strhněte ho v opačném směru růstu chloupků. Tím budou chloupky odstraněny i s kořínky.

Následná péče

Pokud nějaké chloupky zůstanou, můžete celou techniku provést znova. Poté naneste na depilovaná místa krém nebo olejíček, který pokožku zklidní. Tím také zabráníte infekci a snížíte zčervenání kůže.

Je to bolestivá procedura?

Bohužel, jako většina procedur, ano i tato je bolestivá. Dobrou zprávou ale je, že pouze při několika prvních procedurách. Následně by si pokožka měla zvyknout a pro vás už by neměla být tato technika tak bolestivá. Pro snížení bolesti je dobré, aby se tento postup prováděl v rychlosti.

Za kolik?

Celá procedura trvá asi 15-30 minut v závislosti na tom, kterou část těla depilujete. To samé platí i o ceně. Brazilská depilace se provádí v kvalifikovaných salónech za přísných hygienických podmínek. Postup může být opakován po cca 4 až 6 týdnech. Čím více budete brazilskou depilaci opakovat, tím méně vás bude bolet.

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *