Kvalitní péče o vlasy – na 6 věcí si dejte pozor

Správná péče o vlasy je důležitá pro jejich růst, ale i celkovou kvalitu. Každý typ vlasů má své specifické potřeby. Nestačí jen umýt vlasy šamponem, ale musíte také věnovat pozornost, jaké vlasy máte. Zda jsou tvrdé nebo jemné, jestli se nám lámou, mají roztřepené konečky či jsou mastné.

V dnešní době existuje mnoho firem zabývajících se různou kosmetikou na péči o vlasy. Každému z nás vyhovuje něco jiného. Vždy ale dbejte, abyste vybrali správně, v souladu s kvalitou a typem vašich vlasů. Pokud si nejste jisti, můžete se obrátit na svoji kadeřnici, která vám určitě rádi poradí, co vaše vlasypotřebují.

1. Péče o jemné vlasy

Pokud máte rovné, hladké, jemné vlasy a chcete docílit většího objemu, použijte šampon a kondicionér s přírodními výtažky. Posilují jemné vlasy od kořínků a propůjčují jim hedvábný lesk.

2. Péče o vlnité vlasy

Vlnité vlasy leží dále od vlasové pokožky než rovné, proto se k nim  dostává méně mazu. V tomto případě je dobré používat hydratační výrobky bohaté na výživné látky.

3. Ochrana před vysoušením a UV zářením

Na vlasy nepříznivě působí UV záření, ovzduší, horký vzduch z fénu nebo při kartáčování a česání. Vlasy ztrácí svůj ochranný lipidický film a jsou vysušené. Vnější vrstva vlasu zhrubne a ten přichází o hydrataci, pokud nepoužíváte kondicionér s obsahem oleje a hydratační složky.

4. Péče o vlasy začíná u životního stylu

Také hormonální změny, nezdravá strava, stres mohou vést k vyprodukování kožního mazu. Vlasy jsou mastné. Proto se doporučuje mýt vlasy za dva až tři dny a  nepoužívat šampon s kondicionérem obsahující mýdlovou složku.

5. Mytí vlasů

Vlasy se musí důkladně umýt, ale častým šamponováním a vysoušením vlasy ničíte. Taktéž špatně zvolený výrobek vlasům neprospěje. Jsou různé druhy šamponů, na mastné vlasy, na lupy, na barvené vlasy a jiné, proto si vždy přečtěte etiketu, abyste použili ten správný.

6. Kvalitní kartáč znamená kvalitnější vlasy

Používejte kartáč s přírodními štětinami neboť kartáč z kovu nebo umělé hmoty může způsobovat lámání a třepení vlasů.

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *