5 tipů, jak odstranit roztřepené konečky a jak se chránit

Problém s roztřepenými konečky zažila nejspíš každá žena bez ohledu na to, jestli má vlasy dlouhé nebo ne. Je ovšem pravda, že delší vlasy třepení vlasů postihuje častěji. Důvod? Konce vlasů jsou prostě nejstarší. Jsou tedy oslabené, nejčastěji fénované či kulmované, zažily také nejvíc barvení a dalších úprav.

Třepení konečků vlasů signalizuje nedostatek hydratace a výživy. Vlasy jsou přesušené úpravou horkým vzduchem nebo chemickými přípravky, lámou se nešetrným rozčesáváním, šupinatí díky tupírování.

Jak zjistíte, že máte poškozené vlasy

Obvykle se vlasy třepí opravdu až na koncích, občas se ale rozdvojení vlasů dá vysledovat i kdekoliv po délce vlasu. Prohlédněte si vlasy na dobrém světle a zjistěte, jestli se nedělí podélně na víc částí, nedělají se na nich uzlíky a různé zacuchance, jestli nemají bílé špičky nebo se neobjevují ve vlasech díry (ty bývají viditelné, pokud je kontrolujete po pramenech).

Jestliže objevíte tyto příznaky, začněte jednat.

Jak na roztřepené vlasy

  1. Ostříhejte poškozené a oslabené části vlasů. Jestli najdete rozdvojení ve vyšší části vlasu, bude nutné ostříhat se nekompromisně nakrátko a dát vlasům příležitost zesílit a zpevnit.
  2. Používejte kvalitní vlasovou kosmetiku. Vlasy potřebují výživu a hydrataci, a to už od šamponu až po výživné masky. Rozhodně čtěte složení přípravků a raději kupujte ty na přírodní bázi.
  3. Po každém umytí vlasů použijte balzám. Kondicionéry a balzámy tvoří významnou výživovou sloku péče o vlasy. Suché, lámavé a roztřepené vlasy výživu a hydrataci potřebují.
  4. Olejová péče. Dopřejte svým vlasům 2 – 3x týdně olejový zábal (arganový, kokosový, olivový a podobně). Naneste ho po celé délce vlasů, zabalte hlavu do šátku a nechte působit přes noc. Ráno vlasy opláchněte.
  5. Chraňte vlasy během spánku. Když si před spaním spletete vlasy do copu, nebudou se vám v noci cuchat ani lámat. Ráno je mnohem šetrněji rozčešete.
Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *