Vlasy touží po jarních účesech

Napsal

Vlasy touží po jarních účesechK jaru nepatří jen doladění šatníku, ale také úprava vlasů. Ženy si totiž po zimě zaslouží nový střih, lepší barvu či vzdušný účes. Pokud nevíte, co je v kurzu právě pro letošní rok 2010, inspirujte se v několika řádcích článku. Na úvod vám můžete prozradit, že letí retrostyl, ofiny a vlny.

Nápadité vlny

Taková úprava vlasů je nejvhodnější pro romanticky a sexy naladěné ženy. Lokny nejsnadněji vytvoříte na dlouhých a polodlouhých kadeřích. Letos jsou in především jemně navlněné pramínky, ale i drobné vlasové prstýnky. Pokud k vaší náplni práce patří časté společenské události jako jednání, večeře či plesy, určitě vsaďte na vlnění. Nejenže okouzlíte přítomné pány, ale kudrlinky vám dodají šarm i důležitost.

Návrat o 30 i více let

Současná vlasová móda povolila téměř cokoliv. Nesmíme se proto divit, že na další pozici trendy účesů je tzv. retrostyl. Určitě víte, že je ovlivněný generací hippies. S příchodem skutečného slunečného jara se budou nosit uvolněné účesy, které navíc zdůrazní přirozenost a přírodnost. Úprava vlasů je naprosto jednoduchá. Stačí, když si přesně uprostřed hlavy najdete pěšinku a hřebenem ji rozčešete. V období hippies vládly i zapletené copy. Tento druh účesu odborníci doporučují spíše mladším dívkám. Starší ženy by retromódě vypadaly spíše komicky než vkusně.

Rockový ďábel

Máte ráda rockovou muziku a se zvukem kytary se z vás stává ďábel? Pak zpozorněte, na koncertech totiž můžete uspět s energickým účesem. Slušet vám budou nejen vyžehlené vlasy, ale také nagelované pramínky. Kštici také můžete natupírovat a „in“ budete samozřejmě i s ležérně vytvořeným drdolem. Co dodat – rockerka jak má být. Na závěr ještě výrazné líčení, krátkou sukni, tmavé punčochy a koženou bundu.

Ofiny, ofinky, ofinečky

Doby, kdy se ofiny braly za styl „ostříhání podle hrnce“, jsou dávno pryč. Nyní se ofinky derou opět do módy. Milé dámy, pořiďte si skvělý kulatý kartáč a vyfoukejte přes něj vlasy na čele. Nutné je však dodat, že ofinu lze sestříhat do různých tvarů a že tento typ úpravy nejvíce sluší ženám s oválným obličejem.

Co říci závěrem? Snad jen, že kosmetickou taštičku byste měli na celou jarní sezónu obohatit o fén, různé typy hřebenů, gel, vosk, lak a samozřejmě nesmí chybět sponky, skřipečky a barevné gumičky.

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *