Vlasy neposlouchají? Jak je upravit, pokud nevypadají podle vašich představ?

Napsal

V některé dny, nehledě na to, co všechno se se svými vlasy snažíte udělat, je prostě nelze upravit do požadovaného stylu. Za tím může stát několik různých problémů podle toho, jak o svou hřívu pečujete. Mnoho z nich však mívá poměrně snadné řešení.

Nedostatek objemu

Vlasy někdy mohou vypadat zplihlé a bez objemu. Pro dosažení požadovaného objemu je důležité pracovat s mokrými vlasy. Najděte vhodný lehký šampon a kondicionér, které dokážou dodat objem.

  • Jemné vlasy zadržují více vlhkosti, mohou se v nich tak udržovat vlasové produkty, což pak ubírá na objemu.
  • Pro styling proto volte raději různé pěny a spreje, které nebudou vlasy zbytečně zatěžovat jako olejíčky a podobně.
  • Rychlou pomocí v případě nouze je suchá šampon, díky kterému vlasům dodáte objem.

Bláznivé kudrliny

Zkrotit kudrliny se může zdát v některé dny nemožné. Častým problémem bývají suché a roztřepené konečky. Přírodní oleje z pokožky hlavy se totiž nedostanou až ke konečkům, proto je třeba o vlasy více pečovat. Proto je nezbytností kondicionér, který byste měla nanášet po celé délce vlasů.

Problémem bývá také krepatění vlasů, k tomu většinou dochází nesprávným sušením vlasům. Namísto drhnutí vlasů ručníkem zvolte ideálně bavlněnou látku, do které z vlasů vodu vymačkáte. Nezapomeňte na vhodný produkt pro kudrnaté vlasy pro ideální strukturu vlasů.

Vlasy bez lesku

Hříva svůj lesk nejčastěji ztrácí vlivem vnějšího prostředí. Proto je třeba je posílit, aby byly chráněny. K tomu nejlépe slouží kondicionér, ten aplikujte po každém umytí a jednou za týden přidejte také vlasovou masku.

Tyto produkty zabrání vysušování vlasů a vyplní případné praskliny z poškození. Aby vlas vstřebal co nejvíce produktu, je dobré nechat ho alespoň chvíli působit. Rychlou pomocí mohou být speciální spreje, které vlasům dodají lesk a zároveň je zafixují.

Aby vaše hříva vypadala stále skvěle, je nezbytné o ně pravidelně pečovat. Volte proto produkty určené pro typ vašich vlasů. Usnadní si tak jejich styling.

Zdroj foto: www.pixabay.com

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *