Víte, jakou péči věnovat obarveným vlasům?

Napsal

Víte, jakou péči věnovat obarveným vlasůmBarvené vlasy, které vznikají pod šikovnýma rukama zkušených kadeřníků, vypadají nádherně první den. Chcete, aby vám takový pocit vydržel co nejdéle? Udělejte si na své kadeře čas a pravidelně o ně pečujte. V dnešním článku se dočtete, jak se o vlasy starat měsíc po obarvení. Stačí kvalitní péče a na vašich vlasech budou muži moci oči nechat.

Týden po obarvení – minimum

V tuto dobu vlasům stačí ještě minimální péče. Pořiďte si speciální přípravky, mezi které patří šampon i balzám pro barvené vlasy a použijte je podle potřeby. Tyto výrobky totiž obsahují ochranné a pečující složky, jež jsou pro každý pramínek mimořádně prospěšné.

Dva týdny – ozdravná kúra

Nyní přichází doba, kdy je na vlasy vhodné aplikovat masku na barvené vlasy. Tu seženete v lékárně, v drogérii, ale i u svého kadeřníka. Sérum kadeřím dopřeje přirozenou ochranu, dodá lesk a všechny důležité vitamíny. Zmizí dokonce i první stopy vybledlé barvy.

Tři týdny – na chvilku pauza

Po třech týdnech nechte vlasy od kosmetických prostředků chvíli odpočinout a ani je intenzivně nevysoušejte. Nadměrná úprava pramenů totiž může občas škodit. Jak? Zkrátka poškodí složení vlasů a ty jsou pak více jemnější navíc se sklonem k lámavosti. Během této „přestávky“ zkuste vlasy mýt a česat o mnoho šetrněji.

Čtyři týdny – posilujte kondici barvy

Po čtyřech týdnech od obarvení je vhodné vlasy nejdříve ošetřit sérem. Když začnou obarvené kadeře odrůstat, pramínky u kořínků mohou zcela zřetelně kontrastovat se zbytkem vlasů. Vše ale závisí na odstínu barvení. Pamatujte však na to, že než vlasy znovu obarvíte, je důležité nechat je volně dýchat. Noste je pár dní nadýchané a načechrané pouze s použitím speciálních přípravků na barvené vlasy. Určitě to pramínkům prospěje. Vhodné je například zaplést vlasy do hezkého copu. Můžete také vyzkoušet pěšinku „cik-cak“, která bude minimalizovat viditelnost odrůstající barvy nebo oživí váš styl a posílí tak i sebevědomí. Přibližně po šesti týdnech je čas na další přebarvení.

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *