Ve stylu Coco Chanel

Napsal

Ve stylu CoCo ChanelCoco Chanel, jméno, které nikdy nebude zapomenuto. Gabrielle Bonheur Chanel se narodila v roce 1893 a i přes těžké dětství, kdy jí ve dvanácti letech zemřela její matka, byla silná a stala se legendou.

Coco Chanel způsobila takový převrat ve světě módy, že zákaznice nechtěly jen její oděvy, ale také parfémy, čímž první uvedla na trh v roce 1921. I přes veškerou slávu, jako každý začátek, i ten její byl jeden z nejtěžších. Začínala jako zpěvačka v kabaretu, kde jí vlastně dali přezdívku Coco. Již tehdy se od ostatních v mnohém lišila, a to především ve stylu oblékání. Krom toho také ale i svobodomyslnou povahou, která jí dodala odvahu odejít do Paříže a věnovat se módě. V roce 1912 si jako kloboučnice otevřela svůj první butik. Svým šarmem okouzlila nejen pařížské město módy, ale také mnohé významné milence, kteří jí pomohli získat obdiv celého světa.

VIZIONÁŘKA MÓDNÍHO SVĚTA

Coco Chanel navrhovala a sama nosila elegantní a přesto pohodlné oblečení. Oblékala jak bohaté, tak i méně movité a starala se nejen o to, aby vypadali dobře, ale také se tak cítili. Její modely měly hodně sportovních a pánských prvků, ale stále zůstavaly stvořené pro opravdové ženy. Coco Chanel byla žena, která si dělala věci po svém a rozhodně si nenechala do ničeho mluvit. V době, kdy všechny ženy začaly nosit vyčesané drdoly, Coco si vlasy ostříhala nakrátko, aby se odlišila. Když se upínaly do korzetů, ona ho vyměnila za jednoduché pouzdrové malé, černé šaty. Jako jedna z mála návrhářů se nebála nových věcí, a proto jako první odhalila ženská kolena. Mezi modelky, které v moderní době představovaly nové kolekce či parfémy patří například herečka Keira Knightley, Audrey Tautou nebo francouzská zpěvačka Vanessa Paradis.

VĚDĚLA, ŽE BUDE LEGENDOU

Své legendární bílé lakované lodičky s černou špičkou předvedla na své módní přehlídce v roce 1957. Její zálibou bylo kromě šití z pánských látek také experimentování s materiály. Šila například dámský kostým s lemy, zlatými knoflíky i charakteristickou linií, kterou vlastní každý kousek jejího návrhu. Tento kostým navíc lze ještě dnes koupit v butiku Chanel v Paříži.Jako milovnice extravagance a zároveň elegance si zamilovala i brože, šňůry perel a šperky. Ty nesměly chybět skoro u každého jejího modelu. Typickými vyznavatelkami její módy se staly ženy jako je Grace Kelly nebo Jacqueline Kennedy. Mezí její legendární kousky patří však i nezapomenutelný parfém Chanel No.5, který si v žebříčku prodávanosti drží přední příčku už pěkně dlouho. V roce 1921 jí vůni dokonce namíchal samotný milenec. O muže nouzi rozhodně neměla, ba dokonce by se dalo říci, že právě díky nim se z ní stala legenda. I přesto všechno zemřela v 88 letech sama.

BUĎTE JAKO COCO CHANEL

Pokud toužíte být jako Coco Chanel, pro záčátek byste se měly zaměřit především na klasické sako, které je oblíbené a pořád trendy. Vhodným doplňkem by mohla být přošívaná kabelka Chanel, která inspirovala mnoho žen po celém světe. Pokud toužíte mít nějaký kousek doma, nemusíte jet až na druhý kontinent, protože prošívané kabelky na řetízku jsou k dostání ve většině módních domech Chanel. A skvělou možností je, že jsou hned v několika barvách, takže záleží nejen na vás, ale i na outfitu. Jeden z vyznačujících se znaků madam Coco Chanel je ten, že milovala světlé barvy, proto se do nich také můžete pustit v podobě lehkých dlouhých světýrků. Ty vás nezklamou. Jsou jednoduché a praktické. A co k tomu? Značka Chanel je pestrá a to i co se barev týče, zároveň je všechno sladěné do jednoho detailu. A my můžeme mluvit i o sukních, které jsou nádherné. Jejich barva je především černá, šedá, růžová a smetanově bílá. Chanel se tedy inspirovala pozitivně a ženám dala najevo, že takové sukně můžete nosit klidně spolu s „holými“ nohami, nebo punčocháči, a to i v případě, že se třeba ochladí. Nejjednodušší způsob, jak dosáhnout stylu alá Chanel je sáhnout po doplňcích a hrsti perel. Coco, jak už bylo zmíněno, byla milovnicí perel a všechny je na trh přivedla v pařížském stylu. Přesvědčte se o tom, že pokud chcete na okouzlující dovolené na francouzské riviéře vypadat dokonale, měly byste investovovat do rozkošných slaměných klobouků. Tento podzim pofrčí předevšm tzv „zvonovité“ klobouky. Pokud slaměný klobouk není úplně váš styl, pak se rozhodněte pro výzdobu v podobě živůtku nebo čelenky, protože to je ten nejlepší způsob, jak se stát Coco Mademoiselle.

Pařížský styl není jednostranný, ale co se této značky týče, všechno je o luxusu. A co by to bylo za outfit bez lodiček, nebo balerínek s černou špičkou?! Opět si zamilujte barvy růžové, krémové a bílé.

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *