Valentýn? Ne, děkuji

Napsal

138184159Patříte mezi ty, kteří každoročně 14. únor bojkotují, přestože jsou třeba ve šťastném svazku? Věřte, že nejste sami. I když je sv. Valentýn v naší populaci zakořeněn více, než před dvaceti lety, mnoho páru jej neuznává.

Řada lidí tvrdí, že je svatý Valentýn v podstatě jen tahem obchodníků a podnikatelů, kteří tak vedle vánočního nebo velikonočního šílenství mohou zbohatnout na dalším svátku v roce. Jednoduše o tom vypovídají přípravy na oslavy v Americe, tam je předběžný odhad na útratu na jednu osobu přes dva tisíce korun.

Ale je to opravdu jen o penězích?

Podle nedávného průzkumu Češi nepotřebují hmotné statky k tomu, aby se ujistili o vzájemné lásce. Řada z nich dává proto přednost puse pod rozkvetlou třešní na prvního května. Valentýn je pro ně vynucená marketingová oslava. Když už přece jen Češi Valentýna slaví, nejčastěji muži darují kytice, zvou na večeři, nebo do kina. Ženy pak volí praktické dárky, přání nebo čokolády. V minulých letech byly v oblibě i malí plyšoví medvídci s valentýnskými (tedy srdíčkovými) motivy.

Co ovšem dělat, když byste si 14. února přála dostat od partnera květiny nebo pozvání na večeři, ale on se k tomu nemá? Otevřeně si o svátku zamilovaných promluvte. Je důležité, abyste pochopila, jak tento den chápe on, co od něj čeká a proč jej bojkotuje. Stejný postup byste měla zvolit, pokud z nějakého důvodu nechcete Valentýn slavit vy. Vyřešit to můžete tím, že si na večeři zajdete den předem, nebo si naplánujete společný výlet o víkendu.

Party pro všechny

Pravděpodobně největší tlak pociťují 14. února nezadaní lidé. Není ale třeba poddávat se depresím. Pokud jste single, rozhodně neležte doma v posteli a nekoukejte na zamilované filmy. Zorganizujte party a pozvěte na ni jak přátelé v páru, tak nezadané známé. Pokud zajistíte dobrou hudbu, malé občerstvení a dostatek alkoholu, užijí si Valentýna všichni netradičně a vám nebude smutno. Vynechejte výzdobu ze srdíček a červené podtácky. Záměrně volte jiné barvy. Že je zrovna nějaký Valentýn, vůbec neřešte.

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *