Úsměv, prosím!

Napsal

Focení na občanku nebo na pas – člověk by si řekl, že to ani nestojí za pozastavení. Opak je ale pravdou. Tento doklad budete ukazovat spoustě lidem povětšinou po dlouhých deset let. Nestojí Vám za to obětovat trošku času před focením a upravit se aby byl výsledek dokonalý? Určitě ano a my vám dneska ukážeme jak na to.

Make-up a pudr

Na obličej i krk nanesete make-up v tónu blízkém barvě vaší pleti. Štětcem aplikujte transparentní pudr. Má to samozřejmě svůj význam – pleť prohřátá světly se snáze leskne. Proto ještě před focením jemně přiložte na pleť papírový kapesníček, který vsákne přebytečný maz a tvář zlehka přepudrujte.

Zvýrazněte řasy

Nic tak opticky „neotevře“ oči jako pečlivě nanesená řasenka. Obstarejte si proto maskaru s prodlužujícím účinkem. Máte-li řasy řidší, použijte přípravek, který jim dodá objem (typ volume-up). Výsledek bude ještě lepší, když řasy nejdříve poprášíte sypkým pudrem. Na horní řasy naneste řasenku dvakrát. Lépe tak drží a barva řasenky nesplývá s barvou řas.

Naneste oční stíny

Když jsou víčka nalíčená nevhodně, působí někdy celý obličej ponuře. Barevný tón víček nejprve sjednoťte s korektorem nebo podkladovým krémem. Pokud nevíte, jakou barvou stínů poopravit tvar očí, zvolte osvědčený světle hnědý, béžový nebo našedlý odstín. Oči orámujte hnědou konturkou.

Zdůrazněte tváře

Obličej bez růže bude na snímku vypadat unaveně a bledě. A co víc, rysy působí plochým a nevýrazným dojmem. Lícní kosti proto zdůrazněte tvářenkou. Pozor, aby nevznikly velké ruměnce. Cílem je naopak vytvořit jemné pruhy, které se krásně prolnou s barvou pleti. Růží přetřete i čelo a bradu.

Namalujte ústa

Fotografování si žádá světlé a lehce se lesknoucí odstíny. Opticky totiž zvětší a zdůrazní rty. Jestli se chcete na fotce usmát a ukázat přitom zuby, zapamatujte si tuto radu: Zuby se budou zdát bělejší, pokud ústa přetřete rtěnkou s narůžovělým nádechem. Naopak s tmavou rtěnkou chrup díky optickému klamu zežloutne.

Na focení si oblečte něco růžového, světle modrého nebo tyrkysového. Jsou to barvy, které pleť rozzáří a dodají svěžest. A pak už stačí říct jen SÝR.

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *