Umíte si dobře umýt vlasy?
Napsal Marks
Není divu, že ve studeném podzimu i mrazivé zimě si raději vychutnáváte doslova vařící vodu. Jednou za čas tato lázeň neškodí. Při pravidelném napařování se však mohou objevit nepříjemné problémy s vlasy či pokožkou. Vodní slast je sice příjemná, ale ne vždy tělu prospívá. Nejvíce to odnáší naše kštice.
Nejčastější rizika nesprávné péče o vlasy
Vlasová hygiena patří do základní péče o zdraví člověka. To, že není něco v pořádku, se může projevit různými způsoby. Ze začátku se objeví lehká podráždění pokožky, dále vznikají lupy a problémy občas nekončí ani varovným lámáním konečků. I když máte zbrusu nový módní účes, vlasy vypadají nezdravě a právě to může celkový dojem pokazit. Pokud totiž po fénování nepoužijete tunu prostředků na vlasy jako gel, tužidlo či lak, kadeře jen těžko budou držet v požadovaném tvaru. Abyste katastrofě předešly, nabízíme pět stopek špatnému mytí vlasů.
1. Příliš horká voda
Voda s vysokou teplotou patří mezi největší kazitele vlasů. Škodí jak kůži na poklžce hlavy, tak i vlasovým kořínkům, které z ní čerpají důležité živiny. Výsledkem jsou vlasy bez lesku a objemu. Kůže se navíc začne bránit větší tvorbou mazu, což se projeví častější mastností vlasů.
2. Stop drbání vlasů nehty
Pokud máte jemné vlasy, za žádnou cenu si pokožku hlavy nedrbejte silou. Vlasy úplně postačí masírovat jemnými pohyby konečků prstů. Tímto způsobem totiž účinně zabráníte rychlému zmaštění. Oborníci radí : vlasy namočte a rovnoměrně do nich vetřete pěnu vzniklou rozředěním šamponu s trochou vody v kelímku. Jednak ušetříte šampon a také nepoškodíte pramínky vlasů.
3. Méně šamponu je více
Normálně znečištěné vlasy od prachu, kouře apod. stačí umýt pouze jednou. Podle délky pramenů používejte maximálně dlaň šamponu. Daleko důležitější je ale následné opláchnutí. To musí provedeno opravdu pečlivě. Pamatujte, že čím více vlasového šampon použijete, tím déle budete kštici proplachovat.
4. Česání či kartáčování
Mnoho žen dělá tu chybu, že kartáčuje ještě mokré vlasy. Tento krok nejvíce škodí v případě, kdy nepoužijete žádný balzám či jiný přípravek usnadňující rozčesávání. Šetrnější řešení představuje hřeben s velkými řídkými zuby. Vlasy po něm lehce kloužou, proto nedochází ke zbytečnému vytrhávání.
5. Pozor na fénování
Horký fén se dá připodobnit k velmi teplé vodě. Opravu se vyplatí nejdříve vlasy opatrně vysušit jemným přikládáním ručníku a teprve poté dovyfénovat nejnižší až střední teplotou.
Recommended Posts
Co je skinimalismus a jak jej zavést ve své domácnosti?
20 března, 2024
Trendy účesy roku 2024
28 února, 2024