Trápí vás extra suchá pleť? Zvolte vhodnou péči, aby se v zimě nevysušovala ještě víc

Máte suchou pleť? Jakmile teploty v zimě klesnou ještě o něco níž, je to pro vaši pokožku doslova katastrofa. Platí totiž, že při nižších teplotách mazové žlázy v pokožce přestávají produkovat maz, a pokožka se ještě více a dramatičtěji vysušuje. Péče o tělo a jeho pokožku může být v tomto období ještě náročnější. Vsaďte na přírodní produkty a pečujte o svou pokožku s pomocí rostlinných olejů. Přírodní složky v bio kvalitě jsou vhodnou volbou pro jakoukoliv pleť a pro tu suchou dvojnásob.

Výživné tělové mléko dovede téměř zázraky

Pro velmi suchou pokožku vybírejte tělová mléka s obsahem přírodních olejů. Ty pak dovedou pokožku hydratovat na celých 24 hodin, aniž byste se museli mazat i několikrát denně. Pečlivě vybraný produkt pro suchou pleť také zklidňuje hrubou a podrážděnou pokožku a zabraňuje jejímu nadměrnému vysušování.

S mýdlem opatrně

Suché pokožce chybí hydratace. Proto není dobrý nápad ji ještě více vysušovat pomocí mýdla. Tuhá mýdla nebo sprchový gel proto vždy vybírejte tak, aby obsahovaly hydratační a zvláčňující složky. Vyhněte se také čemukoliv s obsahem alkoholu nebo umělých parfémů.

Dlouhé koupele jsou příjemné, ale neprospívají

Je jasné, že v zimě není nic příjemnějšího než horká koupel – jenže právě ta dovede pokožku ještě více vysušit. Nebo ne? Pokud si chcete odpočinek v horké vodě dopřát, zkuste bomby do koupele s obsahem vzácných olejů, které pomohou šetřit suchou pleť. I tak ale omezte koupel v horké vodě na maximálně 15 minut.

Zaměřte se na koření

Suchá pokožka si zrovna nerozumí s kořeněnými pokrmy. Koření, jako je pepř, chilli a zázvor, může zhoršovat pocity napjatosti či horka. Pokud se chcete vyhnout nepříjemným pocitům, raději jídlo dochucujte čerstvými bylinkami. Vyzkoušet můžete třeba šafrán, šalvěj nebo černý kmín – protože právě ty obsahují látky posilující imunitní systém a zároveň zabraňující zánětům.

Zdroj obrázku: Pixabay

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *