Svatební líčení vyberte včas

Napsal

Svatební líčení vyberte včasSvatba je bezpochyby velký den v lidském životě, a tak v něm musí klapnout všechny detaily, včetně líčení. Nevěsty jsou nervózní, nastávající manželé nerozhodní, zkrátka by se samou snahou mohlo něco pokazit. Je lepší, abyste se nalíčila sama nebo abyste poprosila o kosmetickou výpomoc kamarádku?

S líčením je důležité začít včas

V den D je pro nevěstu líčení asi nejdůležitějším úkolem. „Chci být krásná a líbit se,“ říká si většina mladých slečen, které zanedlouho navléknou snubní prstýnek. Pamatujte však, že make-up, tužka na oči nebo rtěnka patří až do finálních úprav. Nejdříve se musí vybrat šaty, květiny a ostatní doplňky, se kterými se líčení nakonec sladí.
S tím souvisí i zvolený účes a barva na vlasy. Nevíte, jak jednotlivé pramínky poskládat? Existují nejrůznější katalogy, kde můžete porovnat nejen barvu vlasů, ale také typ účesu či barvu kadeří.

Budu se malovat sama nebo svěřím péči odborníkům

Jak jste na tom s líčením. Dokážete se v den svatby soustředit ještě na něco jiného než na sladkou odpověď „ano“? Jestli ano, pak si make-up a další šminky nanesete na obličej sama podle svých představ. V tom případě si ale včas opatřete všechny potřebné kosmetické pomůcky a přípravky. Určitě si několik variant líčení vyzkoušejte předem nebo se poraďte s kamarádkou, abyste ve svatební den nebyla nemile překvapená. Bojíte se, že podoby líčení zapomenete? Můžete si vaše výtvory vyfotografovat a postup napsat na papír, který uložíte na bezpečném místě.
Pokud si na svatební krášlení netroufnete kvůli emočním projevům a nervozitě, pak oslovte profesionální vizážistku. Najdete ji v kvalitních kadeřnických salónech. Dá se říct, že tam zabijete dvě mouchy jednou ranou. U kadeřnice se totiž můžete nechat svatebně učesat, u vizážistky zase nalíčit. V čem je výhoda? Můžete vyslovit jakékoliv přání a tyto profesionálky se ho budou snažit respektovat. Na druhou stranu mají zkušenosti, a tak vhodně poradí. Doporučuji, domluvit si s oběma stejný termín a vše si předem vyzkoušet.

Typy líčení

1) Lehké
– obličej : zvolte lehký hydratační make-up
– oči : nenápadné stíny, jemná linky a lehce zvýrazněné řasy
– tvář : meruňkový nebo starorůžový odstín, na lícní kosti aplikujte rozjasňovač
– rty : konturovaní tužka v barvě rtů, na střed přidat trochu lesku
– nakonec líčení přepudrujeme neutrálním pudrem

2) Formální
– obličej : použijeme krycí make-up
– oči : kouřové stíny nebo stíny v barvě květin, jemné oční linky, tmavá řasenka nebo umělé řasy
– tvář : barva tvářenky musí ladit s očními stíny
– rty : trochu tmavší odstín než je přirozená barva rtů, samozřejmě konturovaní tužka doplněná lesk
– o pudru platí to stejné jako u lehkého líčení

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *