Sluneční paprsky ze solárka

Napsal

Sluneční paprsky ze solárkaKrásné přirozené opálení je snem všech dam i dívek. Jenže na podzim slunce moc nehřeje a zimní slunění na horách nám může přivodit maximálně angínu a rýmu. Bronzovou pokožku však můžete získat v soláriu. Máte se ho bát nebo je naprosto neškodné?

Jaká je pravda o solárku

Někdo tvrdí, že je naprosto bezpečné, jiní oponují opačným názorem navíc s tím, že dochází i ke stárnutí pokožky. Na škodlivých účincích solárií se shodují i dermatologové nebo-li kožní lékaři. Na kůži totiž doléhají nebezpečné paprsky UV záření. Na druhou stranu zdůrazňují, že každé záření, jemuž se organismus nadměrně vystavuje, může škodit.
Na druhou stranu můžete i v zimě vypadat opáleně a to pouze po několika návštěvách solária. Nestojí vás to žádné dlouhé vylehávání na dece u řeky či u moře. Jen se namažete speciálním krémem a po pár minutách odcházíte jako jiný člověk. Někteří jedinci solárních paprsků využívají i ke zmírnění projevů akné. I když jsou to všechno pozitivní projevy, stále se vyplatí myslet na vlastní zdraví.

Zásady solárního opalování

Pokud vás o nenavštěvování solárií nepřesvědčily ani názory odborníků, nabízíme alespoň základní rady, kterých se držet.
1. Před vstupem do solária se pečlivě osprchujte. Rovnoměrného opálení totiž dosáhnete v případě, že se zbavíte zbytků líčení, tělových mlék, deodorant a sundáte si i veškeré šperky – řetízky, prstýnky nebo náušnice.
2. Namažte se speciálním krémem, který je určený právě pro pobyt v solárním zařízení a dobře chrání před zářením umělých paprsků. Bez něj by došlo k nenávratnému popálení pokožky.
3. Při každém solárním opalování si chraňte oči. V salonech máte k dispozici speciální „pokrývky“. Dále se vyplatí před umělými paprsky uschovat i vlasy, aby nedošlo k jejich vysušování.
4. Opalujte se střídmě. Z počátku se sluňte opravdu pozvolna, aby pokožka nebyla extrémně namáhaná. Zjistěte si také váš fototyp. Pokud máte nízký faktor, solárium by pro vás mělo být tabu. To stejné pro vás platí, pokud jste těhotná nebo máte více pigmentových skvrn. Flíčky se totiž mohou zvětšit a způsobit melanom.
5. Umělé opalování může posloužit jako základ pro to přirozené, ale nikdy je vzájemně nekombinujte – takže : solárium v zimě, sluníčko v létě.

I když se všude píše o škodlivostech solárií, vždy je budou lidé navštěvovat. Na případné stárnutí kůže působí kromě umělých solárních paprsků také další vlivy jako nezdravá péče či styl života. U některých typů pokožky tomu ale nejde zabránit.

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *