Slugging – moderní kosmetický trend pro hydratovanou pokožku

Napsal

Dosáhnout krásné zářivé pokožky mnohdy není jednoduché, ani s pomocí kvalitní kosmetiky. Obzvláště s příchodem zimy může pokožka strádat, být vysušená a podrážděná. Ovšem díky novému kosmetickému trendu můžete dosáhnout krásné a vyživené pokožky.

Slugging

Slugging je anglický termín, který je odvozen od slimáků. Při svém pohybu totiž za sebou slimák nechává hustou stopu. Kosmetická metoda se zdánlivě podobá – klíčové je totiž vytvoření husté vrstvy na obličeji, která může připomínat právě sliz slimáka. Jinak však tato metoda není s těmito živočichy spojena, jde v podstatě o běžnou péči o pleť, kterou jen obohatíte o jeden krom. A tím je aplikace vazelíny. Poté, co obličej ošetříte hydratačním krémem či sérem, je třeba nanést ještě jednu vrstvu – vazelínovou. Tím dochází k „uzamčení“ vlhkosti, aby pokožka získala potřebnou hydrataci.

Každodenní rutina

Aby pokožka mohla vypadat skvěle, je důležité věnovat jí pravidelnou péči. Proto byste měla myslet na důkladné vyčištění pokožky každý den. Následovat by měla pečující kosmetika, ať už jde o krémy, séra či oleje. Pokud chcete vyzkoušet slugging, v podstatě není nutné měnit svoji každodenní rutinu při péči o pleť. Můžete tak dále používat své oblíbené produkty, akorát přidáte ještě jeden krok navíc, který se postará o pořádnou hydrataci.

Pro účinnou hydrataci

Začít s tímto trendem není nijak složité. Potřebovat totiž budete jen vazelínu. Po běžné péči o pleť na závěr naneste vrstvu vazelíny. Jde pouze o dodatečný krok, kterým můžete zlepšit účinky kosmetiky. Není tedy důvod cokoliv měnit. S pomocí vazelíny pokožce dopřejete to nejlepší, aby mohla vstřebat veškerou vlhkost. Ani v zimě se tak nemusíte bát vysušené a podrážděné pokožky. U mladší pleti je vhodné vazelínu aplikovat alespoň jednou týdně. Ovšem pokud pokožka potřebuje větší péči, je možné tuto metodu využívat pravidelně, klidně i každý den.

Náhrada vazelíny

Pokud nechcete používat vazelínu, nabízí se další alternativy. Jednou z nich je minerální olej. Ačkoliv by se to dle názvu mohlo zdát, tento olej neobsahuje minerály. Jde o syntetický produkt z petrochemického průmyslu. Ani tento olej tak nemusí být tou nejlepší variantou. Pro slugging můžete využít i přírodní oleje, například avokádový, šípkový, či jiný rostlinný olej. Oblíbené je také bambucké máslo. Jednoduše řečeno potřebujete velmi mastnou vrstvu, která pod sebou uzavře živiny a vlhkost pečujících produktů. Rostlinné oleje navíc obsahují řadu prospěšných látek, ze kterých pleť může také čerpat živiny.

Výběr produktů

Při každém zařazení nového produktu do pečující rutiny je důležité zkontrolovat, zda není v rozporu s ostatními produkty. Složení kosmetických produktů je různé, někdy se proto může stát, že při kombinaci dvou produktů vzniká nežádoucí kombinace, která může pokožku dráždit. Vzhledem k tomu, že vazelína a minerální olej obsahují složky ropy, výběr vhodných produktů je klíčový. Není doporučováno kombinovat tyto produkty s kosmetikou obsahující aktivní složky jako jsou retinoidy, alfa-hydroxykyseliny a beta-hydroxykyseliny.

Výhody sluggingu

Pokožka přirozeně ztrácí vodu, proto je důležité ji chránit. Právě vazelína působí jako ochranný prostředek, který předchází úniku vody z pokožky. Vytvoří nepropustnou bariéru na povrchu kůže. Tu byste však měli užívat pouze krátkodobě, například právě po nanesení hydratačního krému. Určitou ztrátu vody z pokožky je totiž důležité zachovat, slouží jako signál, který říká pokožce, aby obnovovala kožní bariéru a podpořila tak přirozenou ochranu.

Kožní bariéra je velmi důležitá, umožňuje hydrataci pleti a její výživu. Stav této bariéry můžete díky sluggingu podpořit. Pleti totiž dopřejete všechny důležité živiny a hydrataci, aby vypadala stále skvěle.

Zdroj foto: www.freepik.com

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *