Seznamte se – i když máte po rozvodu

Napsal

Seznamte se - i když máte po rozvoduKdo říká, že jakmile se rozvedete, vás svět se nadobro zhroutil a vy už se znovu pořádně neseznámíte? Skutečně není nic špatného na utváření nového a úspěšného vztahu i když jste ještě nedávno podepisovali rozvodové papíry.

Rozvod = konec světa?

Pro mnohé z vás by možná bylo snadnější začít s novým vztahem teprve až se celé rozvodové řízení ukončí, pravdou však je, že správný čas neexistuje a je jen a jen na vás, kdy své srdce muži znovu otevřete. Nicméně i zde platí pár pravidel, kterých je dobré se po rozvodu držet, protože se stává, že hned nepoznáme, zda děláme dobře či ne. Také není možné znát skutečný důvod, proč po rozvodu s novým vztahem skutečně začít – neexistuje perfektní načasování, proto dejte na „rady“ svých citů.

Relaxujte

V průběhu rozvodu býváte většinou vystresovaní a přepracování, proto je možná lepší začít s novým vztahem až teprve potom, co už budete rozvedeni a všechny papíry budou vyřízené. Snažte se přestat dělat kompromisy a pečlivě se rozhodněte, co od nového vztahu chcete. Buďte k sobě upřímní a najděte si dobré způsoby, jak se dát znovu dohromady. Po rozvodu vámvětšinou zbyde více času na sebe, tak se ho snažte využít nejen pro zdokonalování svých vztahů s okolím, ale také samotným zdokonalováním své osobnosti.

Nespěchejte

Nový přítel a celkově nový vztah se vám může se začátku zdát zvláštní a něco jako nová věc, to je však v pořádku. Nesnažte se mít pocity, že jste svůj nový vztah špatně začali, spíše si přiznejte, že už je to dlouhá doba, co jste se necítili tak hezky. Snažte se věcem dát volný průběh, netlačte na pilu a nedělejte ukvapené závěry. Není přece nic důležitějšího, než si s lidma rozumět a umět s nima perfektně komunikovat, protože právě o tom celá naše dnešní společnost je.

Pokud se věak nacházíte ve fázi hledání nového partnera, opět platí pravidlo, že byste s ničím neměli spěchat – né všechny nové vztahy končí Happy Endem. Buďte opatrní. Spíše se zaměřte na lidi ve své skupině přátel, díky kterým si nejen odpočinete, ale nikdy nevíte, kdo z nich přivede někoho nového – a to je pro vás skvělá příležitost.

Pokud jste s někým již začali chodit, pamatujte si, že byste rozhodně neměli na svém prostějšku hledat vlasnosti, které měl i váš/e ex. Je přirozené, že vám některé z nich budou chybět, jenže každý má svě pro i proti. Snažte se vyhýbat konfliktním situacím a i po rozvodu se nebojte užívat si života a radovat se z něj, protože pozitivní lidé přitahují opačné pohlaví nejvíce.

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *