Jak se postarat o mrazem poškozené vlasy

Vlhké počasí, nízké teploty i přechod ze zimy do tepla a obráceně působí na naši pleť i na vlasy. Ani čepice nejsou úplně to nejlepší řešení, i když je aspoň uchrání před největšími mrazy.

Stejně jako potřebuje zvýšenou péči v zimním období zvýšenou péči vaše pleť, měla byste věnovat víc pozornosti i svým vlasům. Že jsou vysílené nebo poškozené, zjistíte celkem rychle: vlasy začnou elektrizovat, lámou se a víc vypadávají, účes je během chvilky splihlý.

Hydratace a výživa – první pomoc pro suché vlasy

Mrazivé počasí vysušuje vlasy i pokožku hlavy. Můžou se vám tak začít tvořit lupy, vlasy elektrizují a víc se lámou. Měli byste omezit mytí hlavy šamponem, ten situaci ještě víc zhoršuje. Také vlasy nevysušujte fénem, pokud to není nezbytné. Používejte pravidelně kondicionér, nejlépe s přidanými vitamíny či oleji, díky nimž se vlasům vrátí ztracený lesk. Pro obnovu struktury vlasů a jejich síly jsou vhodné regenerační masky a zábaly, ty byste neměla v zimě vynechávat.

Domácí zábaly

Udělejte si jednou za dva týdny pohodové odpoledne s knihou nebo dobrým filmem, během něhož si nanesete na vlasy výživný zábal. Naneste ho na čisté vlasy bez kondicionéru, před kúrou nepoužívejte ani tužidlo či jiné stylingové přípravky. Přes zábal si dejte igelit nebo teplý ručník a nechte ho působit nejméně půl hodinky.

  • Na suché vlasy smíchejte žloutek s panenským olivovým olejem zahřátým na teplotu kolem 40° C.
  • Na mastné vlasy si připravte zábal z bílku ušlehaného na tuhý sníh. Ten naneste na vlasy a nechte působit do zaschnutí.
  • Vypadávání vlasů pomůže zastavit odvar z lopuchu, nebo vtírání cibulové šťávy do pokožky hlavy.
  • Proti lupům použijte odvar z chmele nebo kopřivy. Pokožku dobře promasírujte a nechte působit. Neoplachujte.
  • Lesk vlasům vrátí 2 bílky smíchané s 2 lžícemi medu a několika kapkami olivového oleje.
  • Prevenci proti zmíněným poškozením vám zajistí univerzální zábal, jímž vlasy ob týden trochu rozmazlete. Pomůže vaječný žloutek s rostlinným olejem a citrónovou šťávou, směs ricinového oleje s bílým jogurtem a rumem nebo mandlový olej smíchaný s odvarem z heřmánku.
Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *