Rozhovor s Lenkou Josefiovou pro extrakrasa.cz

Být krásná a úspěšná – to je snem každé ženy. My vám dnes jednu takovou představíme. Rozhodli jsme se vyzpovídat Lenku Josefiovou, která ačkoliv mladá, žhaví módní mola.

druhy rozhovor (5)

Krásná česká modelka narozená v Hradci Králové dobývá svět. Je tváří mnoha českých, ale také mezinárodních firem. Naposledy se stala tváří známého návrháře Leo Almodal. Přezdívaná je českou Claudií Schiffer a nelze si nevšimnout její podoby s touto slavnou topmodelkou. Mimo modelingu se může Lenka blýsknout i mnoha tituly z celosvětových soutěží krásy. S úspěchem reprezentovala naší republiku již na 14 mezinárodních soutěžích.  Z nich si také přivezla nemalé množství titulů. Zanedlouho odlétá na Maltu, kde bude usilovat o titul hned dvou světových soutěží: Miss European Tourism 2015 a World Bikiny Model 2015.

druhy rozhovor (4)

Lenko, kudy vedla vaše cesta k modelingu? Byla hodně strnitá? Přihlásila jste se někam sama nebo vás někdo oslovil?

Vše začalo tím, že moje maminka viděla inzerát v regionálních novinách. Jedna modelingová agentura hledala modelky. Šla se mnou tedy na casting, vybrali mě a začala jsem chodit na regionální přehlídky. Prošla jsem dvěma modelingovými kurzy, nafotila první fototesty, poté se přestěhovala do Prahy a zkusila modeling i tam. Zanedlouho jsem již odlétala zkusit štěstí i do zahraničí. Poprvé jsem letěla do Řecka, pak Španělska, Milána, Turecka a následovala i Čína a další.

druhy rozhovor (6)

Určitě jste velmi zaneprázdněná. Jak práci v modelingu vnímají vaši rodiče a přátelé? Určitě si naplno užíváte každé volné chvíle s nimi?

Ano, mám toho skutečně hodně. Žiji již delší dobu v Dubaji, někdy jsem během jednoho měsíce až v šesti různých státech. I přesto se snažím alespoň jednou ročně přiletět na návštěvu za rodiči a přáteli do České republiky. Rodiče mě podporují a přejí mi úspěch. Tatínek říká, že je na mě velmi pyšný. Přátel mám spousty po celém světě vzhledem ke svému častému cestování. Jsem ráda, když mám příležitost se s nimi opět setkat. Volné chvíle s přáteli a rodinou jsou pro mě vzácné a moc si to vždy užívám.

druhy rozhovor (3)

Přiznejme si, že vaše práce se o dost liší od klasického zaměstnání. Na jednu stranu stále něco nového, ale na druhou nekončící povinnosti. Jak moc ovlivnil modeling váš život?

Modeling ovlivnil můj život velmi. Dá se říci, že se můj život naprosto změnil. V prvé řadě mě naučil nezávislosti. Díky modelingu jsem procestovala velkou část světa – kolem 40 států. Žiji trvale v cizině a jsem se spoustou zajímavých lidí. Podívala jsem se na plno krásných míst a poznala mnoho odlišných kultur. Cestování je určitě jedním z největších plusů mé práce. Také se díky mému cestování dohovořím plynule anglicky. Samozřejmě má i moje práce, jako každá jiné své nevýhody. Mezi největší nevýhody patří dlouhodobé odloučení od rodiny a přátel. Našlo by se toho více, ale stále převládají klady. Za všechny příležitosti, které mi modeling umožnil jsem velmi vděčná.

druhy rozhovor (1)

Většina lidí vyrážející v ústrety svým životním snům má nějaký vzor. Máte v modelingu také svůj vzor, který vás motivuje?

Ano, určitě mám. Ze zahraničí je to určitě Claudia Schiffer, ta je mým velkým vzorem již od dětství. Z českých modelek je to pak Petra Němcová. Po přečtení její autobiografické knihy o přežití tsunami v Thajsku a jejím životě se stala mým vzorem.

Děkuji za příjemný rozhovor a zdravím všechny čtenářky extrakrasa.cz Lenka

Děkujeme Lence Josefiové, že si ve svém nabitém programu udělala čas na zodpovězení našich otázek. Přejeme spoustu pracovních aktivit a úspěchů.

Share

Když dojde na to popsat druhé lidi, jde nám to velmi snadno. Ovšem pokud má člověk popsat sám sebe je to složitější. Začnu tedy tím nejzákladnějším. Jmenuji se Gabriela a jsem 72 ročník, takže už něco pamatuji :) Největším žroutem mého času je psaní článků a já jsem za to moc ráda. Pořád je toho spousta, co se člověk může učit. Mimo jiné si snažím vymezit čas pro sport a ruční tvorbu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *