Románek v práci: Buďte připravená na všechno

Napsal

Je to zábavné. Flirt na pracovišti vás dokáže rozzářit, přimět k větší aktivitě a pobavit vás. Existují ale chvíle, kdy vám takový románek může přerůst přes hlavu. Víte, na co si dávat pozor?147038520

Není nic neobvyklého, že vztahy a románky vznikají hlavně na pracovišti. Vždyť právě v práci trávíte většinu času. A když se zúčastníte vánočního večírku nebo jiné párty, kde se pije alkohol, problém je blízko. Tedy, pokud se vám v práci někdo líbí. Je vůbec možné, aby měl pracovní románek úspěšný konec? A můžete pokračovat v kariéře, i když se váš vztah na pracovišti nezdaří?

Je nutno podotknout, že pracovní románek už dávno není takové tabu. Pokud budete mít vztah s kolegou na podobné pozici. Pokud si ale začnete se svým nadřízeným, nemusí to vůbec skončit dobře. Přitom podle průzkumů si se svým šéfem začne asi 35% žen.

Problém je, že jakmile se v práci rozkřikne, že jste si s šéfem začala, ostatní kolegové na vás začnou pohlížet jinak. Přestože může z vašeho flirtu vzniknout partnerský vztah, lidé na něj obvykle pohlíží jako na vztahy bohatých mužů a hezkých mladých dívek. Více než city, jsou podle nich významné mocenské vztahy a výhody. Pokud vztah s nadřízeným máte, dopředu počítejte raději s tím, že vás okolí odsoudí.

Láska nebo kariéra. Jak si vybrat?

Pravidlem číslo jedna, pokud máte vztah na pracovišti, je důsledně oddělovat soukromí od práce. Zaměstnavatelé dnes bývají ohleduplní k párům ve firmě, je ale třeba nepodceňovat výkonnost a hledět si na pracovišti svého. Neměli byste trávit během pracovní doby čas společně klábosením o nepodstatných věcech. A to ani před kolegy. Jedině tak si zachováte profesní tvář a pravděpodobně i své místo.

76756595

Páry, které spolu na pracovišti vytvoří pevný svazek, většinou řeší, co dál. Zda-li pozici opustí jeden, či druhý. V tomto případě je to spíš opatření pro daný vztah – aby se partneři neviděli doma i v zaměstnání. Existují ale i dvojice, které spolu zůstali doma i v práci a neměnili by.

Pozitivní zpráva na závěr? Podle výzkumů až třetina vztahů na pracovišti končí svatbou šťastným manželstvím, tak proč to nezkusit?

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *