Proč byste měli chválit svého partnera a jak na to?

Napsal

Jak často chválíte svého partnera? Myslíte si, že pravidelné pochvaly na jeho adresu jsou zbytečné, protože dobře ví, že si ho vážíte? Přečtěte si důvody, proč se pravidelné chválení partnera vyplatí.

Proč byste měli chválit svého partnera a jak na to?

Muži pochvaly milují

Všichni muži jsou stejní, alespoň když přijde na pochvaly. Jakmile je pochválíte správným způsobem a ve správný čas, budou těmi nejšťastnějšími na světě. Proto jsou pochvaly důležitou součástí každého partnerského vztahu a mohou pozitivně přispět k jeho harmonii. Jak ale poznat, kdy je čas na pochvalu a jak ji správně podat?

Vyvarujte se negativních pochval

Znáte to asi všichni. Požadujete po svém partnerovi, aby spravil kapající kohoutek, promazal panty u dveří či například došel s košem. Než se k tomu skutečně dostane, uběhne tolik času, že litujete toho, že jste to nakonec neudělali raději sami. Už víte kam tím směřujeme? Ve chvíli, kdy je daná práce konečně hotová, máte možná nutkání utrousit na adresu vašeho partnera ironickou poznámku. Ve své podstatě se sice jedná o pochvalu, ale negativní. Snažte se tomuto chování vyvarovat a říkejte svému partnerovi skutečně jen pozitivní pochvaly.

Jak poznat, že je ten správný čas na pochvalu?

Jak ale s jistotou poznat, že je ten správný čas? Pochvalami nešetřete ve chvílích, kdy vám partner s nadšením vypráví o úspěších ve svém zaměstnání či například koníčku. Také ho pochvalte tehdy, kdy vás potěší dárkem, kterým se vám dokonale trefí do vkusu a podobně. Chvalte svého partnera zkrátka vždy, kdy to zcela přirozeně vyplyne z daného rozhovoru a cítíte, že mezi vámi panuje harmonická a příjemná atmosféra.

Proč vůbec chválit svého partnera?

Každý máme rádi, když nás občas někdo pochválí za něco, co se nám skutečně povedlo a jsme na sebe pyšní. Psychologové se rovněž shodují na tom, že pochvaly jsou prospěšné pro naše psychické zdraví. Co pravidelné pochvaly udělají s vaším partnerem?

Zvednete mu sebevědomí

Tím prvním dopadem, které pochvaly na lidskou psychiku mají, je zvednutí sebevědomí. Ve chvíli, kdy skutečně cítíte uznání od ostatních, ceníte si svých úspěchů ještě víc, protože víte, že si jich lidé okolo vás také všímají. V partnerském vztahu navíc toto platí na obě strany. Ve chvíli, kdy začnete pravidelně oceňovat a nahlas chválit svého partnera, zvýšíte sebevědomí nejen jemu, ale také sobě. Jak? Partner si vaši pochvalu zapamatujete a ve správný čas vás také pochválí.

Podpoříte pozitivitu a komunikaci ve svém vztahu

Po každé pochvale, kterou na adrsu svého partnera utrousíte a budete ji myslet upřímně, podpoříte pozitivní ovzduší mezi vámi a také přispějete k lepší a zdravější komunikaci.

Prohloubíte pocit vzájemné blízkosti a intimity

K prohlubení pocitu blízkosti a intimity nepřispívají pouze rozhovory o vašich skrytých touhách a sex, ale také vzájemné prokazování úcty a vědomí toho, že vás partner oceňuje. Pokud se chcete ve vztahu cítit příjemně a vědět, že si vás partner váží, začněte od sebe a pochvalte svého partnera.

Bude šťastnější a spokojenější

Kdo by netoužil po tom, být ve svém životě šťastný a spokojený? Právě s pomocí pochval docílíte toho, že váš partner bude optimističtější, spokojenější a šťastnější. Z těchto pocitů budete těžit i vy, neboť se na vás přirozeně přenesou.

Nebojte se čas od času upřímně pochválit svého partnera. Přispějete k tím výrazně zdravějšímu ovzduší mezi vámi a docílíte pevnějšího a stabilnějšího vztahu. Jakmile s pochvalami na adresu svého partnera začnete, brzy vám je bude oplácet a oba budete díky tomu sebevědomější, prohloubíte pocit vzájemné blízkosti a prospějete také svému psychickému zdraví.

Zdroj textu: joyful-couple.com, www.hindustantimes.com

Zdroj foto: www.freepik.com

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *