Přirozeně krásná 2. díl

Napsal

Dnešní civilizovaná doba naší pleti rozhodně nesvědčí. Největším nepřítelem jsou jednak nečistoty v ovzduší a také stres. Aby naše pleť vydržela dlouho svěží, zdravá a krásná, měly bychom jí , hlavně my ženy, alespoň občas věnovat trochu víc péče. Druhý díl našeho krátkého seriálu Pečování o pleť přináší produkty přírody, o nichž byste možná ani netušily, že také dokáží pomoci vylepšit náš vzhled.

Heřmánek

Účinná látka v heřmánku, bisabolol, působí proti zánětům, pomáhá proti zčervenání a v šamponech i kondicionérech je složkou, díky níž jsou vlasy lesklé. Horká koupel s květy heřmánku dělá divy, protože pleť uklidňuje a dobře desinfikuje.
Jak na to? 50 g květů heřmánku dejte do misky a zalijte horkou vodou. Pomocí utěrky si udělejte klasický zápar, pod kterým vydržte pár minut. Máte-li podrážděné oči, pak této procedury bohužel musíte zanechat.

Brambory

Obsahují mnoho ošetřujícího vitaminu A a solaninu, který vyhlazuje drsnou pokožku. Občas si tuto masku na ruce dopřejte: jeden krátce povařený brambor rozmixujte a nechte působit na hřbetě ruky 5 až 10 minut.

Meruňkový vyhlazovač

Olej z meruňkových jader má, podobně jako mandlový olej, vyhlazující vlastnosti a rychle se vsákne. Díky němu zmizí i malé vrásky na tváři. Rozmixujte jednu meruňku a smíchejte ji s jednou lžičkou denního krému. Nechte působit asi 15 minut a pak opláchněte.

Jistě se bojíte, co udělá maska s vaším obličejem. Pokud se obáváte alergických reakcí, pozorně si přečtěte následující rady. Aby byly masky opravdu účinné, nanášejte je pouze na očištěnou pokožku zbavenou líčidel. Dále je nutné dodržovat doporučenou dobu působení, aby dosáhly žádaného účinku. Tuto dobu bychom neměly nejen zkracovat, ale ani prodlužovat.

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *