Příjemné drbání

Napsal

Aby byla pokožka krásná a čistá, je třeba ji čas od času zbavit odumřelých kožních buněk. Nevíte, jak na to? Zcela jednoduše. Postačí vám peeling nebo masážní houba a několik minut pod sprchou

Peeling zlepšuje povrch pokožky, odstraňuje z ní nečistoty a odumřelé kožní buňky, čistí do hloubky póry a zamezuje tomu, aby po depilaci zarůstaly chloupky. Napomáhá prokrvení pokožky a usnadňuje pronikání aktivních látek z kosmetických přípravků, například tělového mléka nebo aromatických relaxačních koupelových olejů.

Doporučuje se používat peeling i během léta, kdy je pleť opálená. Rozhodně nemusíte mít strach, že vám po něm opálení zmizí. Naopak. Peeling odstraní z kůže bílé šupinky a připraví ji na další slunění.

Podle čeho vybírat

Peeling vybírejte vždycky podle jeho konzistence a s ohledem na typ své pokožky. Důležité je pamatovat na to, že nic se nemá přehánět, a tedy ani „drbání“. Mohla byste si kůži poškrábat a poškodit. Tělové peelingy obsahují zpravidla hrubější zrníčka než peelingy na obličej. Máte-li citlivou kůži, nebo když používáte peeling častěji, dejte přednost jemnějším zrníčkům a přípravek nanášejte na vlhkou pokožku. Patříte-li k ženám se suchou, dehydrovanou, hrubou a olupující se kůží, můžete si vybrat peeling s hrubějšími zrníčky a nanášet ho na suchou pokožku. V obou případech je však nutné se po peelingové „masáži“ pořádně osprchovat a použít výživný hydratační tělový krém, v létě pak olejové emulze.

Masážní rukavice, kartáč nebo lufa

Jako peeling vám velmi dobře poslouží i drsná rukavice, masážní kartáč nebo lufa. Všechny tyto výrobky jsou z přírodních materiálů a používají se na jemně navlhčenou pokožku. Vhod vám mohou přijít také v sauně. Nejlépe však uděláte, když svému tělu věnujete několik minut při ranním sprchování. Pamatujte na to, že masáž se provádí vždycky jen ve směru k srdci. Začíná se u paží, pak přijdou na řadu ramena a prsa, potom nohy a břicho. Prsa masírujte jemnými krouživými pohyby, prsní bradavky vynechejte. Větší důraz dejte na zrohovatělé partie pokožky u holenních kostí, kolenou, pat a loktů.

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *