Poraďte si s potem, raz dva

Napsal

Poraďte si s potem, raz dvaKdyž má žena sklony k pocení, je to určitě nepříjemné. Zde více než kde jinde platí, že kolečka potu v podpaždí, či nehezký promočený proužek na zádech se objeví v okamžiku, kdy to čekáte nejméně. Trapné situaci v městské hromadné dopravě či při společenské události může zabránit pouze kvalitní antiperspirant.

Přirozené věci se nepřipouštějí

Tak jako si lidé barví vlasy, ve kterých jsou vidět šediny jako známky stárnutí, chtějí odstranit i nepříjemné pocení. Co mají tyto dvě věci společného? V zásadě nic, pouze to, že patří mezi přirozené procesy, které chce člověk ovlivňovat. Na druhou stranu je pocení našemu tělu i prospěšné. Možná kroutíte hlavou, ale je to tak. Díky němu se naše tělo ochlazuje a také touto cestou odstraňuje řadu škodlivých látek. Podle statistik se sice nejvíce potí muži, ale to neznamená, že pot ženám také nepřidělává starosti.
Existují totiž lidé, kteří se „mokrými“ kolečky setkávají častěji, než je zdrávo. Vyšetřením u lékaře se ale může zjistit, že tyto problémy nezpůsobují vysoké sluneční teploty, ale špatné fungování štítné žlázy, chronická infekce, nestabilní tlak, hormonální změny atd. Pot může být i následkem dlouhodobého nezdravého životního stylu.

Jak vrátit vše do normálu

Klasik by řekl, že se vítězí pouze protiútokem. A proto i vy vyrazte do boje a v rámci války navštivte drogérii. Zde se soustřeďte především na poličku s deodoranty a antiperspiranty. Vybírejte nejen podle složení (např. s obsahem alkoholu) a vůně, ale i podle velikosti. Ženy, které mají s pocením časté problémy, ocení malé spreje nebo tzv. kuličky, které mohou nosit neustále v kabelce. Příznaky potu dokáže zmírnit i pravidelná konzumace ovoce a zeleniny a pravidelné pití čisté minerální vody. Kromě toho umí pomoci i nošení oblečení z přírodního hedvábí či z prodyšných látek. Pokud pokožka může dýchat, pocení se nemusíte obávat.

Kde nepomohou rady, nastoupí lékař

Pokud jste vyzkoušela všechna doporučení a nestala se žádná viditelná změna, nedá se nic dělat, ale musíte navštívit kožního lékaře. Ten podle vyšetření a testů pozná, co vás trápí a jak vám s problémy pomoci. Může se například jednat o nadměrné pocení. Není to však složitá komplikace a každý dermatolog si s ním dokáže hravě poradit.

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *