Podpořte své hubnutí čajem

Napsal

Podpořte své hubnutí čajemNo řekněte sami, není zázrak, že máte tu možnost podpořit své hubnutí právě díky pouhému čaji? Myslíte si, že čaje na hubnutí stačí k tomu, aby jste byli o pár kilo lehčí? Fungují vůbec? Mají nějaké vedlejší účinky? Pokud vás odpovědi na tyto otázky zajímají, čtěte dál.

Fakta a druhy čajů na hubnutí

Čaje na hubnutí ve většině případů zkoušejí lidé, kteří si svou snahou snížit svoji váhu už nevědí rady, a tak jsou pro ně čaje na hubnutí jedna z posledních možností jak pro sebe zkusit něco udělat. Ale stejně jako mnoho diet a prášků na hubnutí, né všechny jsou zdravé a účinné, zajímá vás jaké ano?!

Čaje na hubnutí jsou na českých trzích nabízeny v mnoha různých příchutích a některé jsou dokonce u chuťově velmi dobré. Mezi oblíbené bylinné (hubnoucí) čaje se řadí například zelený čaj nebo bílý čaj, zatímco mezi jiné čaje, které hubnutí podporují a  pocházejí z Číny patří tzv. feiyan čaj, který patří do skupiny těch nejúčinnějších. Dále pu-erh, sencha a Wuyi oolong. Lidé si však vybírají takový čaj i především kvůli své vytříbené chuti, kterou často velmi rádi kombinují, díky bohu i takové se v Česku najdou, stačí se jen poradit s prodávajícím.

Existují čaje, které kromě éterických olejů obsahují také antioxidanty a poly-sloučeniny fenolu, který vám pomůže hned několika způsoby:

  • zýšení rychlosti metabolismu
  • zklidnění nervů
  • snížení hladiny cholesterolu
  • snížení úzkosti a stresu
  • posílení imunitního systému
  • odstranění škodlivých toxinů

Pokud všechny tyto vlastnosti čaj má, může vám velmi pomoci se zbavit tělesného tuku a zbavení se nadbytečných kil.

Dodržujte správná opatření

Nicméně, existuje spousta lidí, kteří jsou jsou na některé složky těchto čajů alergičtí, a proto by měli dávat přednost čajům, které jsou 100 % bez kofeinu. Před každým nákupem čaje pečlivě zkontrolujte jeho složení, popřípadě se zeptejte prodávajícího.

O pití čajů na hubnutí by se však měli poradit nejen pacienti, ale také těhotné ženy, které se tímto způsobem rozhodli ztratit na váze. Pro ty, kteří dávají přednost čajům obsahující méně kofeinů máme dobrou zprávu – vědci zjistili, že zelený čaj obsahuje poloviční množství kofeinu než má například šálek kávy.

Sami o sobě jsou však (zdravé!) čaje na hubnutí mnohem lepší formou způsobu jak ztratit na váze, než abyste se mučili drastickými dietami, které vám akorát rozhodí organismus. To však ale neznamená, že jich můžete pít kolik se vám zachce – i zde existuje spousta limitů. Konzumujte tedy maximálně 2 šálky čaje denně, neměly by se tak ukázat žádné nežádoucí účinky.

Samotným popíjením čaje však nezhubnete, svému hubnutí musíte přizpůsobit také vyváženou stravu a zdravý životní styl s dostatkem pohybu – pravidelně cvičte a nestresujte se.

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *