Pět triků jak připravit pleť na léto

Napsal

Pět triků jak připravit pleť na létoNa jaře i v létě se naše pleť musí poprat s větší intenzitou slunečních paprsků. Každá žena chce mít proto pleť odolnou, ale na druhou stranu také hebkou a bez zbytečných vrásek. Jak na to? Uvidíte v následujících řádcích.

1. Regenerace po zimě a příprava na jaro

Možná jste si už někdy všimla, že pleť po zimě vypadá nezdravě, unaveně a zašedle. Kvalitu našeho vzhledu zlepšíme určitě peelingem, kterým zbavíme pokožku odumřelých šupinek kůže. Tímto krokem docílíme rozjasnění pleti. Důležitá je také hydratace pokožky. Pořiďte si proto lehký krém, který se může používat jak na jaře, tak i v létě.

2. Obyčejný krém s UV faktorem

Nejlepší péči pleti dopřeje letní, lehký, hydratační krém s obsahem UV faktoru přibližně kolem 8 stupně. Nikoho už asi nepřekvapí, že UV faktorem jsou obohaceny také make-upy a některé pudry. Pokud ale trávíte většinu dne na pláži nebo se vyhříváte na terase, pak určitě použijte speciální opalovací krém.

3. Opalovací krémy

Krémy s UV filtry se dají koupit různě kvalitní a různě vyrobené. Můžete se tak setkat s chemickými či na přírodní bázi. Výběr záleží už jen na vás. Kosmetičtí odborníci doporučují se namazat krémem minimálně půl hodiny před pobytem na slunci.

4. Speciality z kosmetického salónu

Pokud si na své opálené pleti necháte opravdu záležet, můžete ještě před letní opalovací sezónou v kosmetickém salónu požádat o speciální kúru pomocí enzymových přípravků. Ty jsou schované v ampulích, jejichž obsah se pak natírá na kůži. Tato kúra zadržuje pigment, proto si budete moci delší dobu užívat hnědého opálení.

5. Vnitřní příprava

Kvalitní přípravu opalování vám poskytne také beta-karoten, který je ale nutno jíst již několik týdnů či dokonce měsíců před samotným sluněním. Jeho pravidelné užívání podporuje zhnědnutí kůže a trvanlivé opalování. Určitým rizikem je ale předávkování, které pak může mít za následky vážné zdravotní problémy. Kožní odborníci doporučují dostatečný příjem tekutin než množství potravinových doplňků.

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *