Perfektně nalíčená

Napsal

Umět se dokonale nalíčit není vůbec jednoduché. Pojďte s námi odhalit taje dokonalého make-upu. Vyhnete se tak nejčastějším chybám a navíc budete krásná po celý den.

Jak na to

Nejprve zhruba nastíním, proč se vlastně líčit a později bod po bodu ukáži, jak na to. Nalíčením zdůrazňujeme přirozenou krásu. Obočí jemně zvýrazníme tužkou, na víčka naneseme světlou barvu, kajalovou konturovaní tužku použijeme jen na vrchní a spodní okraj řas. Nakonec pleť přepudrujeme, rty namalujeme v tónu například pastelově růžové, aby zářily.

1. Zakryjte zarudlá místa

Vyrážky a červené žilky mohou pokazit i nejkrásnější make-up. Proto použijte krycí krém v barvě, která odpovídá vaší pleti.

2. Pryč s kruhy pod očima

Tmavý místa pod očima schováte snadno. Stačí použít jemný krycí krém a prsty ho lehce vklepat pod oči.

3. Sametová tvář

Krycí make-up zjemňuje linie. Naneste ho trošku na čelo, líčka a bradu. Potom make-up vpracujte do pokožky prsty nebo houbičkou, a to pohyby odshora dolů.

4. Použijte pudr

Aby make-up dlouho vydržel, zafixujte ho transparentním pudrem. Použijte velký štětec a pracujte s ním ve směru růstu chloupků. Nezapomeňte na přechody na krku.

5. Zvýrazněte obočí

Na obočí použijte pudr nebo extra měkkou tužku tón v tónu, případně průhlednou řasenku. Pak obočí učešte směrem nahoru.

6. Rozjasněte pohled

Pomocí pěnového aplikátoru naneste na celé víčko až pod oči krémový nebo práškový pudr – jemně béžový odstín. Docílíte tak svěžího pohledu.

7. Zvětšete oči

Světlehnědým pudrovým očním stínem nakreslete na horní víčka linku. Pak ji rozestřete směrem k vnějšímu koutku oka. S dobře ořezanou kajalovou tužkou udělejte přímo nad horním a spodním okrajem řas tenké linky.

8. Dokonalé řasy

Nejprve namalujte konce řas a teprve pak nanášejte řasenku ve směru od kořínků. Když uschne, přetřete konce řas ještě jednou. Na zhuštění a prodloužení řas použijte speciální řasenku.

9. Růžová líčka

Barvu na líčka nikdy nenanášejte na celou tvář. S pomocí šikmého pudrového štětce postupujte po lícní kosti šikmo nahoru směrem ke spánkům.

10. Přesná kontura

Aby rtěnka vydržela déle a nevypíjela se do svislých vrásek kolem úst, obkreslete rty nejprve konturou ve stejném odstínu, jako je rtěnka. Pak ji jemně rozetřete směrem dovnitř.

11. Pěkná ústa

Nyní rty vybarvěte rtěnkou. Začněte v jejich středu, pak rty přitlačte k sobě a opatrně domalujte okraje.

TIP: Make-up testujte na krku. Pokud barva splyne s pletí, vybrala jste správný odstín. Přechody z tváře ke krku rozetřete houbičkou. „Zdravíčka“ nanášejte na přepudrovanou tvář, make-up na denní krém. Čím je pleť zralejší, tím méně make-upu a pudru používejte. Navíc dejte přednost pokladu s liftingovým účinkem.

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *