Pečujte o sebe i o domácnost přírodně a ekologicky

Produkty péče o tělo a pleť používá snad každý z nás. Málokdo však již přemýšlí nad tím, z čeho jsou tyto výrobky vyrobeny, jaké látky obsahují a jaký vliv mohou potenciálně mít na vaše zdraví. Faktem je, že dnešní kosmetika mnohokrát obsahuje koktejl nejrůznějších chemických látek, které ne vždy mají zcela čistý štít. O mnoha z nich se spekuluje, že mohou narušovat hormonální systém, případně se v těle hromadit a způsobovat různé potíže. Lze tomu předejít? Ano jde, řešení nabízí přírodní kosmetika.

Co můžete od přírodní kosmetiky očekávat?

Kosmetika, která obsahuje přírodní ingredience, je většinou označena příslušnou certifikací, aby se dala na první pohled poznat. Takové produkty pak neobsahují žádná umělá barviva, silikony, parabeny a syntetické parfemace. Zároveň také není testována na zvířatech a mnohokrát má i čistě veganské složení, byť to nemusí být pravidlem.

Přírodní kosmetika a její ingredience pochází typicky z různých ekofarem, kde jsou pod přísným dohledem pěstovány nejrůznější složky a ingredience, z nichž se tyto produkty vyrábějí. Přírodní kosmetika nabízí řadu výhod – kromě těch již zmíněných je to také podpora malých producentů, kteří vytváří jedinečné produkty pro vaše zdraví a krásu. Mnoho takových navíc najdeme přímo v České republice a jejich výrobky jsou opravdu velmi kvalitní.

Kde tyto produkty nakoupíte?

Představte si krámek, kde to nádherně voní směsí bylinek, je zde příjemná atmosféra a obsluha, která všechny produkty dobře zná a umí vám perfektně poradit s výběrem. Přesně to je Ekokočka, malá prodejna ve Vsetíně, kde nakoupíte ty nejlepší značky přírodní kosmetiky.

Že to máte do Vsetína daleko? Nevadí, využít můžete také internetový obchod. Ekokocka.cz nabízí kompletní sortiment a v nabídce se zde zorientujete stejně snadno jako v kamenné prodejně. Majitelka pečlivě vybírá z malých českých dílen, kde se pracuje s těmi nejlepšími bylinkami, esencemi a oleji, které příroda nabízí. Vybírat zde můžete produkty na tělo, na pleť, ale třeba i svíčky a další dárkové předměty.

Vybavte si koupelnu kvalitní péčí přímo z přírody

Voňavý obchůdek nabízí široký sortiment kosmetických produktů tak, aby uspokojil poptávku každého. Pořídíte zde kvalitní tuhá mýdla, sprchové gely, peelingy, oleje do koupele, tělová mléka, zubní pasty, ale i intimní kosmetiku nebo přípravky na opalování. Dávno již neplatí, že přírodní kosmetika nedovede uspokojit kompletní potřeby ve světě kosmetických produktů. Dnes skutečně můžete pořídit pro každou příležitost a potřebu čistě přírodní kosmetiku, která je nejen účinná, ale především bezpečná a respektující také ekologii a udržitelnost.

Proměňte svou domácnost a zbavte se škodlivých chemikálií

Pravdou samozřejmě je, že přírodní nemusí být jen kosmetika. Ekodrogerie hraje neméně důležitou roli, protože právě při úklidu a údržbě domácnosti také používáme celou řadu chemických produktů. Proč tedy riskovat s nebezpečnými chemikáliemi, když si můžete pořídit ekologické prostředky pro úklid, praní, mytí nádobí a další nezbytné aktivity? Zjistíte navíc, že mnohokrát ani žádné speciální přípravky nepotřebujete a bez potíží si vystačíte s octem, sodou nebo třeba kyselinou citronovou. Úklid tak může být nejen ekologičtější, ale také levnější.

Ještě váháte?

Objevte svět přírodní kosmetiky, který vás přesvědčí o tom, že klasické drogistické produkty již potřebovat nebudete. Příroda sama nabízí dostatečně silné látky, které prospějí nejen vám, ale i vaší domácnosti, a v neposlední řadě také naší planetě. Dejte šanci přírodním produktům, které vás přesvědčí o tom, že péče o sebe i o domácnost může být snadná a efektivní.

Zdroj náhledové fotografie: Unsplash.com

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *