Odličovací mléka pro každou pleť

Napsal

Odličovací mléka pro každou pleťTaké občas bloumáte okolo přeplněných regálů drogérií nebo si nemůžete vybrat z odličovacích přípravků nabízených přímo v lékárnách? Zkuste si odličovací mléko vyrobit sama doma. Co k tomu potřebujete? Pouze některé zásoby z lednice a něco z přírody.

Pleť si zaslouží trochu vašeho volného času. Přírodní suroviny můžete kombinovat podle typu pokožky, ale věřte, že to není nic složitého. Přinášíme vám několik zaručených typů.

NORMÁLNÍ PLEŤ

Slunečnicové mléko
Zářit a rozjasnit pleť dokáže báječné slunečnicové mléko. Ne nadarmo vypadá slunečnice skvěle i za denního světla. Výroba tohoto domácího kosmetického přípravku je více než jednoduchá. Vatové tamponky krátce namočte do mléka, lehce vymačkejte a na každý nakapejte trochu slunečnicového oleje. Mléko je hotové a už jím stačí pouze odlíčit nanesený make-up. Nakonec obličej opláchněte vlažnou vodou.

Léčivý heřmánek
Heřmánek je často využívaný pro výborné protizánětlivé účinky. Mnohdy se kvůli nim přidává i do léčivých mastiček, krémů a koneckonců i do odličovacích přípravků. Tato bylinka totiž výrazně zmírňuje případné kožní problémy na několika druzích pleti.

BLEDÁ A PÓROVITÁ PLEŤ

Heřmánkovo – pampeliškové mléko
Připravte si 3 lžíce nasekaných heřmánkových květů a 2 lžíce pampeliškových listů a vše přelijte maximálně 200 ml mírně horkou vodou. Dobře promíchejte. Odvar louhujte 12 hodin. Poté přidejte 140 ml mléka a nechte ještě zhruba 2 hodiny stát. Celou směs pak sceďte přes sítko nebo sterilní obvaz do čisté skleničky. Hotové mléko nanášejte na pleť vždy ráno a večer.

SUCHÁ PLEŤ

Heřmánkové mléko
Potřebujete 2 polévkové lžíce teplého mléka, do kterých přidáte 2 polévkové lžíce heřmánku. „Přípravek“ se louhuje asi 2 hodiny. Poté ho pomocí vatových tamponků můžete nanést na pleť. Heřmánkové mléko působí nejúčinněji vždy čerstvě připravené.

MASTNÁ PLEŤ

Z černého bezu
Mastné pleti a pleti s červenými žilkami pomůže mléko z černého bezu. Smíchejte 2 velké lžíce černého bezu a 2 velkými lžícemi teplého mléka. Po chvilce louhování naneste tampónky na pleť.

NA VŠECHNY TYPY PLETI

Jogurt s medem
V pánvi na mírném ohni rozmíchejte 150 ml jogurtu a 3 lžíce medu. Již ochladlou směs vlijte do vyvařené uzavírací sklenice a na 5 hodin umístěte do lednice. Tato emulze intenzivně čistí a změkčuje pleť. Nakonec obličej omyjte opět vlažnou vodou.

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *