Velký podzimní úklid. Bude se vám lépe pracovat

Napsal

Nepořádek vás umí dokonale zbrzdit. Špatně se v něm přemýšlí, kazí vám náladu a klade na vás úkoly. Stejně to nakonec budete muset uklidit. Pokud na vás čekají důležité úkoly, seberte všechny síly a nejprve si udělejte pořádek kolem sebe.79338571

Možná si pod nepořádkem představujete prach a nevysátý koberec. Ale tak to vůbec není. To, v čem je problém, jsou hlavně zbytečné věci. Ty, které jste už nepoužily rok, které obcházíte obloukem, raději se na ně nekoukáte a děláte, že neexistují. Věřte, že když se jich zbavíte, budete se cítit mnohem lépe. Navíc se vám uvolní místo na věci, které ráda máte. Ať už se bavíme o šatníku nebo knihovničce s časopisy.

První heslo je jasné, ale důležité: tentokrát uklízejte, nepřesunujte! Děláme to všichni, jakmile něco potřebujeme uklidit, odklidíme to jinam, kde na to narazíme za pár týdnů. A tak pořád dokola. Pokud máte sklep, půdu, komoru, bývá to ještě horší. Pamatujte na to, že do sklepa lidé odklízejí svou minulost, na půdu svou budoucnost. Abyste se pohnuli dál, je potřeba mít pořádek na obou místech. Tak se nebojte a věci, co nepotřebujete (zapomeňte na to, že je budete potřebovat za dvacet let), nemilosrdně vyhoďte. Pokud si chcete nechat památku na babičku, udělejte to. Ale neschovávejte všechno. Vyberte si babiččin oblíbený hrníček nebo něco, co vám ji připomene. Staré hrnce, které nikdy nepoužijete, vyhoďte.

stk130585rke

Nejhorší bude probrat se skříněmi s oblečením. Ale i to je nutné. Co jste neměla na sobě delší dobu, odstraňte. Věci můžete prodat na bleším trhu, specializovaných webech, nebo je darovat charitě. Nemusí rozhodně skončit v kontejneru. Tak udělejte něco pro sebe i pro druhé.

Nevynechejte ani počítač. Uspořádejte si fotky, vymažte přebytečné složky na ploše. Konečně aspoň uvidíte svou milovanou tapetu. Když úklid, tak všude.

Feng Shui říká, že čím méně věcí máme a to málo dokážeme udržet v uspořádané formě, tím více můžeme do života získat. Nebojte se proto vyřazovat věci. Více než pořádek v bytě, vám totiž takový úkon udělá pořádek v hlavě.

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *