Objevte nejkrásnější lázně Česka a užijte si dokonalý relax

Napsal

Víte, na jaké dovolené skutečně načerpáte sílu a dopřejete svému tělu i mysli nefalšovaný oddech? Nebude to ani pobyt u moře, ani výlet do hor, ale letní pobyt v lázních, který vás skutečně nakopne a pomůže vašemu tělu nabrat ztracené síly a vyrovnat se s dopady zrychleného a nezdravého životního stylu. Lázně jsou skvělou volbou pro každého – od unavených tvrdě pracujících, přes vyčerpané rodiče až po seniory, kterým už zdraví neslouží stoprocentně.

Mariánské lázně

Nejkrásnější lázně u nás

Víte, které z českých lázní se pyšní touto přezdívkou? Jsou to právě Mariánské Lázně, o kterých kdysi Jaroslav Seifert prohlásil, že nemají žádnou konkurenci. A věděl to i Goethe, který zde našel svou velkou lásku a velmi rád zde také pobýval. Mariánky jsou od roku 2021 na seznamu Světového dědictví UNESCO a není se čemu divit. Nabízí pečlivě upravené parky, nádhernou architekturu a samozřejmě velmi krásnou okolní přírodu. Velikou výhodou je, že v Mariánských Lázních se k léčbě využívá všech přírodních zdrojů, ke kterým patří také minerální uhličitá voda, přírodní oxid uhličitý peloidy (rašeliny, slatiny a bahna) a i jedinečné ovzduší.

Menší, ale o nic méně krásné

Jen kousíček od proslulých Mariánek můžete navštívit lázně Kynžvart, které sice nejsou tak známé, ale návštěvou rozhodně nebudete zklamáni. Jejich dominantou je bezpochyby nádherný klasicistní zámek s rozlehlým anglickým parkem, ale také náměstí s historickou radnicí a kostelem sv. Markéty. Léčba se soustředí zejména na dětské pacienty, najdou se zde i procedury pro dospělé, takže se jedná o ideální lokalitu pro ozdravnou rodinnou dovolenou. Lázně obklopuje také zcela jedinečná příroda Slavkovského lesa, která nabízí řadu zajímavých výletů pro různé věkové kategorie. Vynechat byste neměli zříceninu hradu Kynžvart nebo si můžete projít řadu velmi hezky značených naučných stezek.

Lázně jsou ideální i pokud počasí zcela nepřeje – při dešti se schováte na procedurách a když bude hezky, můžete objevovat místní krásy.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *