Nezapomínejte na krásný úsměv
Napsal Marks
Každý člověk má od přírody bílé zuby. Někdo je však má bělejší, někdo s nádechem dožluta. Odstín závisí i na barvě pleti, ale naše zuby zabarvuje i pití čaje, červeného vína, kávy, ale i džusu. Málokterá z nás se však zřekne ranní či odpolední kávy. Co tedy dělat, abychom si zachovali bílé zuby? Nabízí se řešení: dát si je vybělit.
Jak lze konkurovat Hollywoodu?
Bělení zubů je procedura, která rozjasňuje barvu zubů. Změna odstínu je možná působením chemické látky, která se jmenuje karbamidu peroxid. Stomatolog zkontroluje v první řadě chrup, zda je bez kazů, nebo poškozených plomb. Pak vezme ottlačky, na které se v zubní laboratoři vyrobí tzv.šablóny. Do těchto šablon se aplikuje bělící látka. Stomatolog poučí jak se má aplikovat bělící látka, jak dlouho a jakým jídlům se během kúry třeba se vyhnout. Bělením se mohou dráždit dásně nebo jiné tkáně v ústní dutině, ale podráždění po ukončení procedury zpravidla zmizí. Efekt, který je možný dosáhnout, je asi do 1 stupně na barevné stupnici zubů.
Další metodou je tzv.fazetování. V první řadě vám lékař opět zkontroluje chrup. Když má jistotu, že zuby jsou zdravé, bez kazu a bez nálezů na kořeni, následuje znecitlivění injekcí a lehké obroušení skloviny z přední části zubu. V laboratoři se vyrobí podle otisků fazety. Práce laboranta vyžaduje přesnost a hlavně cit pro barvu. Faseta musí působit velmi přirozeně. Bývá zhotovena z keramiky nebo z tvrdé pšenice. Při další návštěvě stomatolog nasadí fazety k zubům. Na začátku jsou zuby velmi citlivé a potrava se těžko se překousává. Je třeba se vyhnout teplým nebo velmi studeným nápojům. Na nějaký čas je třeba omezit pití kávy, čaje a červeného vína, protože jejich konzumací by se fazety mohly vážně poškodit. Lidé, kteří veřejně vystupují, si nechávají dělat porcelánové fazety. Jsou finančně náročnější, ale jejich výhodou, že lépe odolávají oděru, déle vydrží, dokáží napodobit lesk.
Dobrá v bělení zubů je procedura BriteSmile. Je to kombinace bělícího gelu a speciálního modrého světla. Nejedná se však o žádný laser, UV nebo tepelný zdroj. Bělící gel obsahuje nízkou koncentraci peroxidu vodíku a tím je zároveň citlivější k sklovině i dásním. Touto procedurou je možné dosáhnout zesvětlení až o osm, devět odstínů po dobu dvou až tří let. Po zákroku není cítit žádnou bolest. Bolest však můžete pocítit po proniknutím do peněženky, protože tato procedura je finančně o něco náročnější než ty předchozí. Vy však budete vnitřně spokojená, o něco sebevědomější a svému okolí vykouzlíte krásný úsměv á la Hollywood …
Recommended Posts
Co je skinimalismus a jak jej zavést ve své domácnosti?
20 března, 2024