Nebojte se odhalit své nohy

Napsal

Nebojte se odhalit své nohyLetní čas si přímo žádá krátké šortky, sukně a sexy vykrojené bikiny. Proto by o sebe každá žena měla dbát jak nejvíce umí. A to platí zejména pokud jde o nohy, ty totiž v létě vystavujeme ze všeho nejvíce a nejčastěji. Důležité kromě mazání různými hydratačními krémy v parných dnech je také odstranění nežádoucích chloupků. Proto jsme pro vás shrnuly nejpopulárnější formy, jak se jich účinně zbavit.

Krásné nohy patří k létu

Holení

Klasické holení nohou je u většiny žen nejoblíbenější, protože je pohodlné a rychlé. Má to však i své protiklady, chloupky se znovu objevují už za 24 hodin od doby holení, a proto často ženy přecházejí z klasického holení na efektivnější a dlouhodobé metody odstraňování chloupků. Mezi nevýhody se však řadí i ostré břitvy, které způsobují podráždění citlivé pokožky a následně zarůstání chloupků. Pokud se chcete těmto nepříjemným důsledkům klasického, mokrého holení vyhnout, používejte vždy novou žiletku a holení znovu zopakujte nejdříve za tři dny.

Depilace voskem

Výhodou depilace voskem je, že chloupky jsou vytrhnuty i s kořínkem a časté opakování této metody způsobuje oslabení jejich cibulky – chloupky rostou tenčí, menší a pomaleji či dokonce přestanou růst úplně. Vosk však potřebuje při zachycování chloupků, aby byly dlouhé, jinak hrozí, že se celý porost neodstraní. Výsledek trvá zhruba 4 týdny, může však trvat i déle. Aby se zabránilo případné infekci, je dobré používat antibakteriální krém určený po epilaci voskem.

Klasická depilace

Použitím depilačního krému se chloupek pod kůží rozpustí, což zapříčiní hladší oholení, které trvá déle než u holení žiletkou. Nevýhodou je, že některé krémy mohou způsobovat podráždění pokožky či nemusí příjemně vonět. Občas je tako možné, že důkladně neodstraní ani všechny chloupky, a proto přijde na řadu opět klasické holení.

Epilace – použití epilátoru

Tato epilace je ve většině případů dlouhodobá, ale bolestná. Proto je nutné, aby začátečníci používali speciální přístroje, které jsou určené pro citlivou pokožku. I zde se však může stát, že některé chloupky nebudou odstraněny úplně a s kořínky a následně může dojít k zarůstání.

Depilace elektrickou jehlou

Tento způsob odstranění doposud patří mezi jediné metody, které vás dokážou chloupků zbavit trvale. Malé elektrické jehly se dostanou až k cibulce chloupku, kterou spálí. Zákrok se provádí zhruba 5-10 minut, ale k odstranění celého ochlupení je potřeba asi 25 sezení, záleží na pigmentu. Obvykle je podávána i lokální anestezie.

Tato metoda však není vhodná pro všechny ženy, nejlépe uděláte, když se zeptáte svého kožního lékaře.

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *