Móda podle idolů

Napsal

Móda podle idolůUž jste někdy přemýšleli nad tím, kdo z českých a zahraničních celebrit diktuje trhu nejnovější módu? Pak vězte, že se tuzemští návrháři řídí podle moderátora Leoše Mareše a herečky Anny Geislerové. V zahraničí módní směr určuje slavný fotbalista David Beckham a uznávaná zpěvačka Madonna. Přečtěte si článek o tom, co právě letí, podle koho a proč.

David Beckham

Krásný mladý sportovec se zajímavým účesem na hlavě a značkovými džíny. Když se právě tato kombinace objeví v časopise pro teenagery, nikdo neodolá. Přizpůsobit se mu musí jak kadeřnické umění, tak představy módních návrhářů.

Madonna

Zpěvačka proslulá mnoha skandály si jako první na sebe do společnosti oblékla maskáčové kalhoty. A hle – začala je nosit i většina děvčat. Ani se nebála vyznávat neobvyklý kovbojský styl. Nosíte rádi kalhoty zvané bokovky? Pak za jejich objevení můžete děkovat samotné královně popu.

Anna Geislerová

Mladá, pohledá a odvážná. Tak zní asi základní charakteristika této známé celebrity. Nebojí se hledat si v módě vlastní cestu a nacházet mnohdy nápadité kombinace. Dovolí si vzdorovat i barevným trendům. Zkrátka si obléká to, co sama uzná za vhodné a co se jí líbí.

Leoš Mareš

Od Leoše Mareše kopírují styl oblečení a účes zejména teenageři. Přitahuje je totiž jeho móda složená z převážně světlých barev a nápisů. Není tedy divu, že v butikách vyžadují právě modré džíny a bílé sportovní boty ala Mareš.

Jak jsou „in“ módní doplňky a účesy

Na český módní trh se většina boom akcí dostane pozdě. Jen si vezměme „kohouta“ Davida Beckhama. V Londýně se mu přizpůsobili za pár dní, když to v Čechách za několik měsíců a to už měl fotbalista kštici celkem dlouhou. I ženy jsou v moderních účesech občas pozadu. Když v zahraničí začalo žehlení vlasů, u nás se stále ještě foukaly.
Co se týče doplňků, tak za zmínku určitě stojí rozšíření potítek. Než se tato ozdoba dostala do Čech, byla za hranicemi už dávno „out“.

Proč jsme v módě pozadu

Češi jsou po celém světě známí svým konzervačním přístupem k novinkám. Bojí se zkoušet odvážné střihy, výrazné barvy a podobně. To na poli módy dělá hodně. Módní pravidla se tvoří především v Praze. Problémem ale je, že i když máme v metropoli hodně obchodů, výběr je tu oproti zahraničí daleko menší. Chybí tu dokonce i některé módní značky a z cenami oblečení jsme také na štíru. Prodejci se zkrátka bojí nabídnout výstřednější modely. O ty právě mají zájem nejen mladí lidé.

Co se v současné době nosí?

Z oblečení letí hlavně pestré barvy jako jasně zelená, žlutá, červená, tyrkysová, modrá. Pánové jsou momentálně „in“ v rozhalenkových trikách, švédských košilích, ležérních kabátcích či trikách bez rukávů. Dámskému pohlaví sluší mimo jiné kalhoty po kotníky nebo rozšířené sukně. Všeobecně je stále oblíbená džínová móda.
Z doplňků si můžete vybrat nejrůznější mašličky, korálky, výšivky, potisky jako motýlky či barevné kvítky. Na nohy se nejvíce hodí retro sportovní boty, kate-boty, pantofle či obyčejné vietnamky.
Pokud přemýšlíte o účesu, pak rozhodně letí vlasy ležérní, volné trochu rozcuchané a nepříliš upravované.

Za moderní oblečení nemusíte utrácet ani spoustu peněz. Stačí si vybrat jen to, co vám sedí a v čem se cítíte dobře. Nikdo nemusí poznat, že máte triko ze sekáče a kalhoty za padesáti korunu.

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *