Znáte rozdíl mezi bronzerem a konturovacím pudrem?

Napsal

Používáte konturovací pudr? A víte, k čemu je dobrý bronzer? Kosmetika na obličej, ať už pečující nebo dekorativní, se skládá z tolika položek, že je už trochu složité se v ní vyznat. My se tentokrát zaměříme na pudry.

My ženy už dávno nepoužíváme pudr jen jako záminku, když potřebujeme zamaskovat lesk na nose či v restauraci potřebu odskočit si na toaletu. Dnes si pudrem dokážeme maličko pozměnit linie obličeje, pohrát si se stínem tak, aby nám obličej opticky zeštíhlel, či vytvořit iluzi krásně opálené pokožky, a to i v místě, kam sluníčko přímo nedopadá.

Co dokáže konturovací pudr

Konturovací pudr v rukou šikovného vizážisty dokáže neuvěřitelné věci. Umí zeštíhlit obličej, zvýraznit oči, lícní kosti, zúžit či zkrátit nos, bradu, dokonce i zvýraznit dekolt. To vše se dá zařídit pomocí hry světla a stínu, díky níž se kontury zvýrazní nebo potlačí.

I pro nás, laiky, je konturovací pudr velmi užitečnou pomůckou, stačí naučit se pár triků. A zapamatovat si, že co je tmavé, ustupuje do pozadí, naopak světlé a rozjasněné části vystupují vpřed. A tak obecně platí, že když nanesete tmavší odstín od uší směrem ke koutkům úst, lícní kosti ustoupí do pozadí a obličej se opticky zúží. Dlouhý obličej opticky zkrátíte tmavým odstínem na špičce brady a také na čele (tmavší linka asi 1 cm pod linií vlasů), zatímco tvářím dopřejete světlý pudr.

K čemu je dobrý bronzer

Hned po rtěnce a řasence se bronzer stane vaším třetím nepostradatelným pomocníkem, až zjistíte, co pro vás může udělat. V první řadě vám zajistí přirozeně opálený vzhled, chce to jen naučit se ho správně používat. A když ho navíc nanesete na ta místa, na která patří, vytvoříte i zeštíhlující efekt.

Základem úspěchu je výběr správné barvy bronzeru. Ta by měla být jen o odstín či dva tmavší, než je vaše přirozená barva pleti. Pro opálený vzhled ho použijte na místa na tváři, kam přirozeně dopadají paprsky slunce, to znamená na hranu čela, na hranu lícních kostí, na bradu a lehce na nos. Nanášejte ho krouživými pohyby štětce do ztracena.

Share

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *