Vyzkoušejte barvení vlasů hennou

Současný trend v kosmetice podporuje používání přírodních produktů. To samé platí i pro barvení vlasů. Stále více žen zkouší na vlasy přírodní barvivo hennu. Proč byste měla vyzkoušet hennu i vy? Kromě barvení vlasů má řadu dalších pozitivních účinků.

Henna se získává z listů rostliny henovník bílý (Lawsonia inermis) . Ty obsahují velké množství pigmentu, který se váže s proteiny, dokáže tedy obarvit vlasy, nehty i kůži. Kromě barvení vlasy regeneruje, poradí si s lupy, pomáhá léčit mykózy a ekzémy. Dobrou zprávou je i to, že henna je hypoalergenní, takže ji mohou použít i lidé trpící alergiemi na chemické barvy.

Barvením hennou vlasy posílíte, zabráníte třepení a lámání, protože se vnější vrstva vlasů zacelí a uhladí. Díky tomu budou krásně lesklé a zářivé. Henna také prokrvuje pokožku, díky čemuž přestanou vlasy vypadávat. A jako bonus obsahuje henna přírodní UV filtr.

Jak si barvit vlasy hennou

Barvu smíchejte s horkou vodou podle návodu výrobce na hustou směs zelené barvy, která nebude z vlasů stékat. Pro lepší účinek ji můžete nechat přes noc odstát. Na rozdíl od chemických barev, hennu nanášejte na vlasy umyté, ještě vlhké. Šampon by neměl obsahovat silikáty, s těmi si henna moc nerozumí. Nejprve si kůži kolem linie vlasů namažte mastným krémem, aby se z těchto partií henna později dobře smyla. Nasaďte si rukavice a směs pečlivě vmasírujte do vlasů po celé jejich délce a také do pokožky hlavy.

Když máte barvící směs nanesenou po celé hlavě, zabalte ji do igelitu a nechte hennu působit nejméně hodinu. Pokud vám zábal na hlavě nevadí, nechte ji klidně působit i déle. Potom barvu smyjte čistou vodou bez použití šamponu a vlasy vysušte. Pamatujte, že henna bude ještě následující tři dny oxidovat, než se barevný odstín úplně ustálí.

Henna vlasy dlouhodobě obarví na měděnou, zrzavou či červeno-hnědou barvu, ale existuje také světle nebo tmavě hnědá a černá varianta. Nicméně vždy vlasy především ztmaví a výsledek se odvíjí od jejich přirozeného odstínu. Umí obarvit i šediny, tyto prameny ale vždycky zůstanou světlejší, než zbytek vlasů.

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *