Vlasy: Podpořte jejich růst obyčejnou cibulí

Napsal

Cibule patří mezi nejtradičnější a účinné prostředky k péči o vlasy. Bojuje proti jejich vypadávání, vzniku lup, a také podporuje krevní oběh na pokožce hlavy. Její kouzlo tkví v síře. Právě ta je živinou, co hraje obrovskou roli při posilování imunity a růstu vlasů.

Napomáhá keratinu při budování silnějších a zdravějších vlasů. Prodlužuje růstovou fázi vašich vlasů, čímž oddaluje proces vypadávání. Jak tedy používat cibuli pro růst vlasů?

Jak cibule pomáhá při růstu vlasů?

Vzhledem k vysokému množství síry obsažené v cibuli, v kombinaci s několika dalšími přírodními prostředky určenými na růst vlasů, stimuluje produkci kolagenových tkání, které jsou životně důležité pro zmíněný růst vlasů. Vyživuje vlasové folikuly a stimuluje krevní oběh pokožky hlavy. Kromě toho je cibulová šťáva také antibakteriální, takže zabraňuje infekci spojené s bakteriemi a plísněmi na pokožce hlavy. To vše podporuje zdravý růst vlasů a snižuje pravděpodobnost vypadávání.

Cibulová šťáva a med

Smíchejte čtyři polévkové lžíce cibulové šťávy s jednou polévkovou lžící medu. Tuto směs naneste na pokožku hlavy, vmasírujte a nechte asi 30 minut působit. Tento krok můžete opakovat každý druhý den. Štiplavého zápachu z cibule se zbavíte následným umytím šamponem.

Cibulová šťáva a kokosový olej

Kokosový olej je dalším skvělým prostředkem pro celkově zdravé vlasy. V kombinaci s cibulovou šťávou je skvělým pomocníkem při boji proti padání vlasů. Smíchejte stejné díly kokosového oleje a cibulové šťávy a vmasírujte je do vlasů, zejména do pokožky hlavy. Nechte působit 20 minut a následně si umyjte vlasy šamponem tak, jak jste zvyklé. Opakujte třikrát týdně.

Nezapomeňte také cibuli zařadit do vašeho jídelníčku a ujistěte se, že denně přijímáte dostatečné množství bílkovin a omega-3 mastných kyselin.

Zdroj foto: pixabay.com

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *