Trendy v parfémech. Víte jaké vůně jsou v módě?

Napsal

Vůně nás provází životem odjakživa. Ty příjemné i ty nepříjemné. Asi není tajemstvím, že jsou úžasným stimulantem paměti – jistě i vy máte spoustu vzpomínek spojených s určitou vůní. A nemusí to být právě parfém, i borůvkový koláč od babičky, vůně vzduchu v létě u moře, čerstvě vypraného prádla, to všechno je spojeno s prožitky a jsou nám více či méně sympatické.

Pokud jde o parfémy, i tam hraje svou roli to, jak jsou jeho jednotlivé složky i kombinace vůní zapsané v naší paměti. Ale protože se výroba parfémů vyvíjí a trendy vůní se mění, dá se celkem předpokládat, že s odstupem času i vy sáhnete po vůní nové, moderní, neobvyklé. Říká se že by žena měla vyměnit parfém nejpozději po sedmi letech. Muž nejspíš také. A z čeho mohou momentálně nejčastěji vybírat?

Unisex vůně

I když se to zdá neuvěřitelné, unisex vůně jsou v módě a boří všechny mantinely, které jsme mezi obě pohlaví postavili. Rozdíly se prostě stírají – ženy získají trošku mužné sebejistoty, mužům ten pečlivě namíchaný koktejl kořeněných, dřevitých, orientálních i svěžích aqua tónů rozehraje jejich fantazii. Nepochybnou výhodou unisex parfému je, že ho můžete s partnerem sdílet a přesto budete vonět každý trochu jinak.

Niche parfémy

Co jsou niche parfémy? Jsou to ojedinělé, mimořádné, výjimečné vůně, šlechta mezi parfémy. A často je to právě šlechta, kdo těmto parfémům propůjčuje tvář. Definovat by se mohly jako drzé a přitom velmi elegantní, originální a sebevědomé, zároveň ovšem velmi kultivované vůně. Luxusní parfémy s vyjímečnými ingrediencemi.

Trendy tóny v parfémech

Stále častěji se parfémy vymezují k určitému ročnímu období. Pro zimní měsíce jsou skvělé zemité a kořeněné vůně (vanilka, čokoláda, skořice), léto si potrpí na svěží aqua tóny. Celoročně pak můžete používat parfém s nádechem citrusů (neroli, bergamot, růžový grep), exotického ovoce (granátové jablko, liči) i květin (frézie, magnólie, fazole tonka). Znovu nalezenou stálicí mezi vůněmi je silná autentická vůně růže.

Share