Trápí vás krátké řasy či řídké obočí? Pomozte si přírodní cestou

Napsal

Dlouhé řasy jsou snem každé ženy. Pokud jde o obočí, tam se to mění s módním trendem. A ten nám momentálně velí husté plné oblouky. Jenže ne každá z nás je takto obdařena od přírody. 

Také vás trápí krátké řasy a řídké obočí? Existuje řada možností, jak si vypomoci a několik tipů dostanete od nás. Jistě vás potěší, že jde o přírodní metody, takže nebudete organizmus zbytečně zatěžovat další chemií.

Proč jsou obočí i řasy řidší

Jestli jste zjistili, že vám řasy i obočí řídnou, může za tím být některý z těchto faktorů:

  • Stres
  • Špatné vytrhávání chloupků
  • Užívání léků
  • Nezdravá strava
  • Hormonální změny (antikoncepce, přechod)

Lidský organismus je velmi citlivý a reaguje na každou změnu. Než tedy začnete řešit následky, měli byste zvážit, který z důvodů sehrál svou roli právě u vás a začít se změnou právě zde. Zamyslete se nad tím, jak se stravujete, jestli nepodléháte dlouhodobému stresu – prostě ozdravte co nejvíc svoji životosprávu.

Dbejte, abyste konzumovali dostatek bílkovin, vitamíny řady B a C, ze stopových prvků pak hlavně železo, selen, hořčík a hlavně zinek. Možná to nevíte, ale ten vám pomůže nejen zastavit řídnutí obočí, ae i vypadávání a šedivění vlasů.

Co pomůže zahustit obočí i řasy

Jestliže jste se vyrovnali s příčinou, můžete se pustit i do zmírnění následků. Jedním z účinných prostředků na zhuštění obočí a řas je ricinový olej. Aplikujte ho kartáčkem nebo starou řasenkou na řasy a obočí večer po odlíčení a nechte ho působit přes noc. Pozor jen, ať se vám nedostane do oka.

Olejové sérum na řasy a obočí

Smíchejte si v nádobce 1 díl ricinového oleje, 1 díl avokádového oleje a 1 díl kokosového oleje. Tuto olejovou směs pak aplikujte každý večer před spaním.

  • Ricinový olej pomáhá obnovit a zpevnit řasy i obočí.
  • Avokádový olej je dobrý jako prevence vypadávání a podpora růstu řas i obočí.
  • Kokosový olej hydratuje a přispívá též k obnově a růstu tkání.
Share

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *