Tipy, jak zpevnit jemné vlasy

Napsal

Jemné vlasy jsou opravdu pro zlost. Jsou rozlítané a nepoddajné, nedrží tvar a účes z nich nikdy nemá požadovaný objem. Může za ně genetika, Ale dá se s nimi ledacos udělat, aby získaly na pevnosti a objemu.

Přípravky pro zpevnění a posílení jemných vlasů už běžně seženete v drogeriích. Jsou i staré osvědčené recepty našich babiček, jimiž dodáte vlasům pevnost přírodní cestou. Co tedy pomáhá na jemné vlasy?

Vejce

Zní to až podezřele jednoduše, ale vajíčka dodají jemným vlasům nezbytné proteiny, které jsou nezbytnou stavební látkou vlasové struktury. Díky nim jsou pevnější, pružnější a celkové zdravější. Stačí tak dvě vejce rozšlehat a nanést na vlasy po celé délce už od kořínků, Za půl hodiny vlasy pořádně umyjte. Proteinovou kůru opakujte nejméně 1 týdně a podpořte ji i stravou bohatou na bílkoviny.

Výživné oleje

Další živiny, díky nimž se zpevňuje struktura vlasu, jsou lipidy, neboli tuky. Ty vlasy hydratují a vyživují. Navíc, je-li povrch vlasu porušený nebo slabý, tuky mají schopnost ho zacelit a vyhladit. 

Olejové přípravky používejte hlavně na konečky vlasů, aby aplikací příliš neztěžkly. Můžete jim také dopřát olejový zábal, a to alespoň 1 – 2 krát do měsíce. Pro takovou olejovou kůru použijte olivový nebo kokosový olej. Naneste ho na vlasy po celé délce, zabalte je do mikrotenového sáčku a do ručníku. nechte působit nejméně půl hodiny (klidně i přes noc) a pak je pečlivě umyjte. 

Henna

Častým barvením mohou vlasy taky zeslábnout. Jestliže ale na barvené´í vlas přípravky s hennou, můžeme jim naopak prospět. Henna vlasy vyživí, posílí a navíc jim dodá krásný přírodní lesk. Nejste hnědovláska ani zrzka, takže se vám barvení hennou moc nehodí? Nevadí. K dostání je i henna bezbarvá. Z té můžete svým vlasům dopřát výživnou kúru, aniž byste musela měnit barvu vlasů. Zábal s přírodní hennou si dopřejte jednou za 1 – 2 týdny.

Share

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *