Skvělé účesy z krátkých vlasů pro zralé ženy

Napsal

Kolem padesátky má řada žen problém s kvalitou vlasů. Začínají slábnout a také víc vypadávají, takže už obvyklý účes z dlouhých nebo polodlouhých vlasů nevypadá úplně nejlépe. Je čas najít si účes z krátkých vlasů.

S přibývajícím věkem je dobré vsadit na účesy vrstvené, prostříhané, klidně i vlnit, dodají totiž účesu potřebný objem. Na každý krátký střih je automaticky šik, ale několik tipů pro vás máme.

Pixie

Tento rozpustilý krátký střih vás docela omladí, zvlášť, když použijete stylingovou pěnu a uděláte si na hlavě trochu “rozcuch”. Je jedno, jestli si necháte krátkou nebo delší ofinu, nebo dokonce zaexperimentujete s asymetricky střiženou. Tento klučičí look je pro zralé ženy velmi osvěžující. Výhodou účesu je snadná údržba a variabilita. 

Nadčasový bob

Klasický bob je další z vhodných účesů pro zralé ženy, protože ubírá na letech. Střih s délkou po bradu (nebo kousek pod ni) zakryje nějaký ten nedostatek a povadlé linie, navíc je flexibilní, pokud jde o úpravu. Někdo sází na hladké rovné vlasy, vyfoukané přes kartáč do objemu, někdo nechá neposedné prameny jen tak přírodně.

Aurora na kratkých

Střih aurora je vrstvený, s ofinou a může být použitý na všechny délky vlasů. Na krátkých vlasech tento často asymetricky střižený účes s prameny vystupujícími po stranách do tváře působí velmi mladistvě. Je třeba ale pokaždé znovu účes vysylovat, proto vás donutí častěji dojít ke kadeřnici. Vzhledem k výslednému efektu se ale ta trocha péče navíc rozhodně vyplatí.

Cesson

Mezi trendy účesy se opět vrátil tento klasický elegantní střih, který se nejvíc hodí pro ženy s oválným obličejem, ale není to nezbytné. Dobrý kadeřník ho dokáže přizpůsobit k různému typu obličeje i pleti. Tento objemný účes zachová formu i ve vlhkém počasí, je velmi ženský, s měkkou siluetou. Cesson se velmi dobře udržuje, protože všechno spočívá na důkladném střihu. Vy už jen umyjete vlasy, jemně osušíte ručníkem a potřesete hlavou. Fén a kartáč nejsou nezbytné, ale můžete je použít pro dotvarování účesu, například podtočení pramenů směrem k obličeji.

Share

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *