Šátky jsou v kurzu. Tentokrát je nechte na hlavě!

Napsal

V loňském roce jste se bez šátku neobešla. Zdobila jste si jím krk, ramena, nebo i boky. Letos se bavlněná ozdoba posunuje výše. Naučte se dělat z šátku turbany a čelenky, rozhodně to budete potřebovat.allwrappedup24

Návrháři a stylisté se shodují, že by šátky mohly v letošním roce prožít svůj velký návrat. Návrháři se při použití šátků inspirovali v minulosti i přítomnosti. První skupina se motá kolem roku 1940, kdy šátky prožívaly svůj velký boom. Jedním z těch, který si tehdejší „uzly“ na temeni hlavy zamilovali, je i návrhářský dům Karen Walker.

Marc Jacobs použil šátek na vlasy trochu sportovnějším způsobem a představil své nápady v kolekci na jaro a léto 2012. Spíš než ozdobné, jsou jeho šátky praktické – pomáhají udržet vlasy na svém místě a chvílemi připomínají tak trochu potítka na tenis.

Jak je ale známo, šátky se objevují na hlavách žen po celém světě i v současnosti. Proto je možné hledat inspiraci na zavazování i v nejrůznějších etnických společnostech nebo v arabském světě, kde si lidé zavazují turbany.

Že si to nedovedete představit v reálu? Mrkněte na galerii.

marc-jacobs-headscarf

anna-sui-turban

karen-walker-headscarf

kevork-kiledjian-headtie

nicolas-k-headscarf

foto: fashionising.com

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *