Nejlepší pleťové vody

Pleťové vody jsou běžnou kosmetickou výbavou všech dívek i žen. Je to už takový rituál, že si večer odlíčíte pleť a ošetříte pleťovou vodou. Pleťová voda je totiž tak trošku malý zázrak, který vaší pleti dodá okamžitou vláhu a osvěžení. 

K aplikaci vám stačí jen vatový tamponek, kterým vodou potíráte vyčištěnou pleť. Na trhu je nepřeberné množství pleťových vod a může být dost těžké vybrat si správně. Která  pleťová voda je nejlepší právě pro vaší pleť?

Výběr pleťové vody podle typu pleti

Při výběru pleťové vody je důležité, aby jste znali typ pleti. Ty se od sebe liší množstvím vyprodukovaného kožního mazu a každý typ pleti potřebuje specifickou péči.

Mastná pleť

V případě, že bojujete s mastnou pletí se sklonem k tvorbě pupínků, doporučují se pleťové vody, které obsahují výtažky ze tří rostlin – okurky, aloe vera nebo čajovníku. Ty dokážou pleti vrátit přirozenou rovnováhu. Pleťové vody pro mastnou pleť často obsahují alkohol, protože ten pleť vysušuje. Přesto je vhodné se takovým vodám vyhýbat, vaše pokožka by se mohla začít bránit opačným způsobem, a to tak, že se začne ještě více mastit.

Citlivá  a suchá pleť

Citlivá pleť je většinou zároveň pleť suchá až dehydrovaná. Je jasné, že i majitelky citlivé pleti by se měly vyhnout vodám s obsahem alkoholu. Snažte se volit také přípravky, které neobsahují ani konzervanty v podobě parabenů, protože můžou způsobit kontaktní alergii. Pro správný výběr a koupi nejlepší pleťové vody je vhodné zajít do lékárny a poradit se s lékárníkem. Vhodné jsou hlavně vody bez parfemace, nebo alespoň slabě parfémované, takže pleť nedráždí, nevysušují pleť, jen ji hydratují.

Přírodní pleťové vody

Přírodní pleťové vody jsou velice oblíbené, protože jsou bez chemického základu. Přesto se může stát, že v jejich složení najdete alkohol, proto i v přírodních produktech volte pečlivě. I v oblasti přírodní kosmetiky naleznete rozlišení podle typu pleti, avšak obecně platí, že čistě květinové vody se hodí pro všechny typy pleti. V případě, že máte suchou či mastnou pleť, přírodní produkty by vám neměly uškodit, ale ani nemusí nijak výrazně pomoci.

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *