Trendem léta jsou copy – 3 tipy na zapletené účesy

Napsal

Copy a copánky k létu patří. Jejich obrovskou výhodou totiž je, že zapletené vlasy nemusíte neustále česat a krotit. Když s nimi usnete, ráno je nebudete pracně rozčesávat. Navíc je po rozpuštění budete mít nádherně vlnité. Copy a účesy z nich jsou zkrátka pohodlné.

Jak si vlasy zajímavě zaplést a vytvořit tak účes pro běžné nošení i do společnosti? Máme pro vás 3 tipy na zapletené účesy. Základem je klasický, francouzský nebo rybí cop, které jistě každá dlouhovláska běžně zvládá. Pokud ne, jistě najdete videonávod na internetu.

1. Protahovaný cop

Tento cop se nosí na straně a není nijak těžký. Stačí si vlasy důkladně rozčesat a připravit si tenké gumičky. Na straně, kde nenosíte pěšinku, si udělejte obyčejný culík. Nad gumičkou udělejte pomocí prstů dírku a culík dírkou protáhněte. Dál pokračujte tak, že na každé straně culíku vezmete stejně tenký pramínek a spojíte pramínky opět do culíku gumičkou. Pak ho protáhněte stejně jako ten první. A takto postupujte, dokud vám u obličeje nedojdou pramínky na přikládání. Pak dopleťte účes klasickým nebo rybím copem. Vytahujte průběžně vlasy z účesu do stran, abyste dosáhla ležérního vzhledu.

2. Účes jako Ribana

Zajímavý účes na běžné nošení docílíte spletením tří copánků. Tentokrát si udělejte pěšinku uprostřed. Na každé straně si spleťte tenký francouzský copánek s tím rozdílem, že přidáváte do copánku pramínky jen shora. Vzadu na temeni hlavy si oddělte širší pramen a upleťte z něj libovolný copánek, třeba rybí. Ostatní vlasy nechte rozpuštěné.

3. Drdol z francouzského copu

Vlasy si rozdělte na tři části a oddělte je gumičkami. Z prostředního pramene zapleťte francouzský cop, pak spojte nespletené konce vlasů dohromady. Na vrchu hlavy je pomocí podložky stočte do drdolu. Pokud se některé prameny neobtočí kolem podložky, přichyťte je vlásenkami.

 

Share

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *