Jak funguje technika barvení vlasů balayage

Napsal

Tomuto způsobu barvení propadla řada světových celebrit a není divu – vlasy barvené touto technikou vypadají přirozeněji a zdravěji. Potřebujete zesvětlit vlasy, aby vypadaly přirozeně a neničily se? Zapomeňte na melír, vyzkoušejte balayage. 

Možná vám balayage trošku připomíná ombré styl, ale způsob barvení je přece jen dost odlišný. Ale stejně jako ombré, vynikne tato poměrně nová technika  na dlouhých a polodlouhých vlasech (nejlépe v délce alespoň po ramena). U ombré metody je ale výraznější přechod dvou jasně oddělených barev, v tom je balayage mnohem přirozenější.

Co je balayage

Název nové metody barvení pochází z francouzského slova “balayer”, které se dá přeložit jako zametat nebo česat. A přesně tímto způsobem je barva na vlasy aplikována: v jedné ruce se drží prameny vlasů, druhá ruka nanáší barvu pohybem podobným zametání. Vlastně malují na vlasy štětcem, jako malíř na své plátno.

Díky tomu vzniká na vlasech barevná směs různé intenzity, díky níž získají živý a přirozený vzhled. Vlasová linie zůstává při balayage většinou zachována, barva se obvykle aplikuje na délky (především na konce vlasů) a zejména na partie rámující obličej. Díky tomu vznikají úžasné efekty a ještě se zvýrazní kontury obličeje, přechody mezi barvami působí přirozeně.

Kdo ocení metodu balayage

Prosvětlení vlasů technikou balayage vyhledávají především brunetky právě kvůli přirozenému výsledku. Samozřejmě ale je možné kombinovat jakékoliv dva odstíny a balayage si tak mohou klidně dopřát ženy s vlasy jakékoliv barvy.

Vzájemná hra barev světlých a tmavších odstínů má také žádaný lichotivý efekt, založený na stejném principu, jako účelné nanášení make-upu na tváře. V oblasti, kterou potřebujeme zvýraznit (například lícní kosti), je nanášena světlejší barva. Na druhé straně tmavší odstíny ve vlasech se mohou šikovně využít pro zeštíhlení.

Share

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *