Chyby, které děláme nejčastěji při holení

Jistě se shodneme na tom, že převážná většina žen se holí. Samozřejmě ne na obličeji jako muži, ženy holí partie méně viditelné. Přesto se stalo holení pro ženy běžnou aktivitou. Jenže se při holení dopouštíme chyb, díky nimž není výsledek tak dokonalý, jak si přejeme.

Jestliže při holení nepostupujeme správně, mohou nás potkat i jiné nepříjemnosti, než jen tu a tam zapomenutý chloupek. Špatným holením můžeme podráždit pokožku, případně nám začnou zarůstat chloupky. A to žádná z nás nechce. Jaké chyby tedy děláme při holení nejčastěji?

Holení na sucho

Nepodceňujte pěny a gely na holení. Jestliže nemáte žádný přípravek po ruce, navlhčete si alespoň holené místo vodou. Ta pokožku změkčí a vy lépe oholíte chloupky. Holení na sucho může kůži podráždit, hrozí také vyšší riziko pořezání.

Holení ve vaně

Máte rády horkou koupel? Proč ne, jen se během lenošení v horké vodě nesnažte holit. Vaše pokožka ve vodě lehce „nabobtnalá“ a některé nejmenší chloupky nemusí být vůbec vidět. Výsledek holení bude poněkud tristní. Jestli se chcete při koupeli oholit, udělejte to hned, nejpozději do 5 minut poté, co se ponoříte do teplé vody.

Holení proti směru růstu chloupků

Je to zvláštní, o holení v protisměru růstu se toho napsalo už tolik, přesto zůstává nejrozšířenějším nešvarem při holení vůbec. Přitom všichni víme, že způsobuje zarůstání chloupků do pokožky a drobná poranění kůže. Tak snad si konečně zapamatujeme, že holit se máme vždy po směru růstu.

Výměna holítka

Používáte jednorázová holítka? A jak často je měníte? Jestli ve chvíli, kdy už se s ním nic oholit nedá, je to docela pozdě. Pochopitelně ani jednorázové holítko nemusíte používat jen jednou, nejpozději po čtvrtém použití byste ho ale měla vyměnit.

Varování: Nikdy nepoužívejte holítko svého partnera ani si ho nepůjčujte od kamarádky. Je to nehygienické a můžou vás potkat zdravotní komplikace.

 

 

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *