Mladý vzhled: Dosáhněte jej díky těmto tipům

Napsal

Napadlo vás někdy, že ne vždy je použití všech kosmetických produktů potřeba, abyste dosáhla mladistvějšího vzhledu? Možná vás to překvapí, ale s přibývajícím věkem je třeba v dekorativní kosmetice ubrat a vsadit na přirozenost.

Pozor na podklad a korektor

Zásadním krokem pro mladistvě vypadající pleť je použít místo make-upu pouhý tónovací denní krém. Díky němu se vám nebudou zbytečně ucpávat póry a pleť bude vypadat přirozeně a svěže.

Tvářenka

Mnoho žen dělá tu chybu, že vynechává tvářenku nebo korektor. Pleť je sice sjednocená po použití make-upu, ale už nemá tu potřebnou šťávu a vypadá mdle. Váš obličej potřebuje ruměnec ve tvářích, díky němuž budete vypadat svěží a mladší. A podle čeho tvářenku vybrat?

Obecně platí, že:

  • Světlá pleť = růžová či broskvová tvářenka,
  • Normální pleť = meruňková, třešeň nebo dokonce fialová tvářenka,
  • Tmavá pleť = jasně oranžová, červená terakotová tvářenka.

Aby pleť nebyla tolik vysušována, volte spíše tekuté tvářenky. Pamatujte, tvářenku si naneste pouze lehce, aby pleť vypadala přirozeně. 

Oči 

Skutečný věk lze snadnou odhadnout z okolí očí. Povislá víčka, tmavé kruhy nebo vypadané řasy jsou těmi faktory, které váš věk prozradí. 

  • Tmavé kruhy – Tmavé kruhy snadno zamaskujete korektorem. Ovšem pozor si dejte na množství, které použijete. Korektor v barvě broskvové či růžové naneste pod oči a jemně ho vklepejte až ke spodním řasám. Okolí očí se díky němu projasní.
  • Povislá víčka – Jestliže vás trápí povislá víčka, vaším úkolem je oči otevřít. K tomu vám pomohou světlé tóny, kdy do vnitřního koutku oka na spodním a horním víčku naneste konečky prstů rozjasňovač a pokračujte světle hnědými stíny. Ty se snažte rozmáznout do ztracena směrem ke středu a obočí.
  • Řídké řasy – Ženy, jestliže máte řídké řasy, nikdy si na ně nenanášejte objemovou řasenku. Vaše tenké řasy tu tíhu nánosu prostě neunesou a efekt se mine účinkem. Místo toho zvolte řasenku s prodlužujícím efektem, která jednotlivé řasy protáhne a zajistí tak rovnoměrnou linii řas.

Zdroj foto: pixabay.com

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *