Micelární voda vs. pleťové tonikum

Různých kosmetických přípravků na ošetřování pleti je už tolik, že nám někdy úplně nedochází, v čem jsou jiné a proč ten který používat. Možná to tak taky vnímáte. Například v čem jsou jiné micelární voda a pleťové tonikum? Právě to se vám dnes pokusím vysvětlit.

K čemu je micelární voda

Micelární voda se před časem stala velkým hitem, protože umí dokonale vyčistit pleť od nečistot. Stáhne dokonce i voděodolnou řasenku a jeden tampon. Je to tím, že obsahuje micely, které dovedou přitáhnout nečistoty a odstranit je. Právě pro toto jednoduché použití a důkladné vyčištění pleti se micelární voda doporučuje právě na odličování.

Micelární voda se aplikuje vatovým tamponem, který je hydrofilní a pomáhá micelám navázat na sebe nečistoty. Nicméně je třeba si uvědomit, že se jedná o poměrně silnou chemii, proto je dobré používat ji opravdu jen na odlíčení, tedy večer. Večerní čištění pleti bývá obvykle dvoufázové, kdy nejprve umyjeme obličej gelem a poté dočistíme micelární vodou.

Pleťové tonikum je šetrnější

Pleťové tonikum se dá používat dlouhodobě ráno i večer. Má také velmi dobré čistící účinky, můžete ho použít na odlíčení a dočištění pleti stejně jako micelární vodu. Na rozdíl od ní ale odstraňuje jen nečistoty rozpustné ve vodě, s voděodolnou řasenkou bude mít dost práce.

Tonikum  bývá dost často obohaceno o složky, které pleť vypnou a rozzáří, hydratují, případně i dodají výživu. Je šetrné k pleti a často obsahuje i výtažky z rostlin, které pokožku zklidní. Pleťové tonikum můžete použít na každý typ pleti i na suchou a citlivou.

Pleťové tonikum i micelární voda má v naší kosmetické taštičce své místo. Na druhou stranu, pokud se opravdu nijak výrazně nelíčíte, máte senzitivní pokožku nebo dermtologické problémy, můžete za nákup micelární vody klidně ušetřit.

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *