Malá škola líčení

Napsal

Malá škola líčeníKaždá žena, která se chce líbit a být úspěšná ve svém osobním i pracovním životě, se neobejde bez líčení. Přinášíme vám tipy, s nimiž to zvládnete snáze a rychleji.

Make-up pro zářivé brunety

 K teplému tónu pleti a tmavším vlasům se nejvíce hodí hnědé a teple červené odstíny. Pozor dávejte na barvu make-upu, většinou se tato pleť dobře opaluje, což způsobuje velmi výrazné barevné rozdíly mezi zimou a létem. Ve vaší výbavě tedy nesmí chybět vždy několik odstínů.

Svítivý pohled –  K prosvětlení očí a jejich okolí vám pomohou bílé stíny nanesené do vnitřního koutku. Štětečkem je rozetřete pod celé oko.

Nosový trik – Větší noc zmenšíte, pokud na jeho strany použijete o tón tmavší make-up než na vrchní linii. Pro dokonalý make-up používají vizážisté 3 až 4 odstíny. Ty nejtmavší vždy pro potlačení partií.

Pozor na ostrá rozhraní – Výběrem správného odstínu podkladu a jeho pečlivým nanesením předejdete výrazným přechodům. Houbičkou nebo prsty ho pečlivě rozetřete až ke kořínkům vlasů a na krku doztracena.

Co na pupínky – Použijte tyčinkový korektor, který koupíte v každé lékárně. Ten pupínky nejen skryje, ale také dokonale ošetří.

Přetáhla jste? Mnoho karambolů dokáže zachránit vatová tyčinka. Stačí ji namočit do odličovacího mléka, odstranit přetah a pak s ní doťukat na stejné místo make-up.

Kdy použít pudr? Některé make-upy již plní i fukci pudru, ale pokud máte mastnější pleť, potřebujete přece jen přepudrovat. Postačí pokud budete pudr nanášet hlavně na problematickou T-zónu tj. na čelo, noc a bradu.

 Některé brunetky si s líčením nemusí dělat moc starostí. Stačí, aby jim příroda nadělila výrazné oči, plné rty a výrazné tváře. Na obličej pak použijí například tmavší oční tužku, matnou rtěnku a vše je hotovo. Samozřejmě také velmi záleží na barvě vlasů a barevné kombinaci oblečení. To vše může kladně přispět k ženskému výrazu. Myslím, že nedůležitější je, aby se žena v líčení a oblečení zároveň cítila krásně a pohodlně. Pokud tato kritéria nebudou splněna, nepomůže ani tuna make-upu či ostatních líčidel.

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *