Luxusní doplněk – tetování hennou

Napsal

Rádi byste si pořídili tetování, ale bojíte se případné bolesti? Máme pro vás řešení – hennu. Člověk má ve svém životě období, kdy se mu něco zalíbí a chtěl by to například nosit na svém těle. Na druhou stranu tato radost netrvá věčně a i potěšení z okouzlení jednou vyprchá. Pojďte si přečíst základní informace o tomto tetování, které se hlavně v létě dobře ukazuje.

Co je henna

Henna se v současné době používá do řady kosmetických výrobků. Nejčastěji se s ní můžeme setkat asi na obalech šamponů nebo kondicionérů. Odborníci hennu doporučují hlavně díky barvícím a vysoce pečujícím účinkům. Henna se používá jako prášek, který se získává rozemletím listů. V nich se totiž ukrývají různá barviva a zdraví prospěšné látky. Proto je henna k pokožce neškodná a zároveň o ni může i v rámci možností pečovat.

Kde se používá

Hennou jsou známy především africké a jihoasijské ženy, které na svém těle nosí nejrůznější obrazce. Nejprve se objevovala při společenských příležitostech, ale nyní už stala součástí běžného života. V některých zemích vznikly i rituály, při kterých se ornamenty z henny pravidelně obnovují, aby neztratily svůj půvab a kouzlo.

V poslední době si oblibu získává i v západním světě. Věnují se jí speciální kosmetická studia i ženy samotné. Tetování hennou je sice zpočátku tvrdý oříšek, který vyžaduje dávku zručnosti, přesto si ji může vyzkoušet naprosto každý. Hennu si můžete koupit v mnoha podobách například jako popisovače, hotové hennové pasty nebo dokonce samotnou surovinu, tedy hennový prášek.

Jak vypadá tetovací hmota

Surová henna se mísí s dalšími ingrediencemi a vzniká hustá pasta, která se nanáší přímo na pokožku. Přidané ingredience mají vliv mimo jiné i na trvanlivost tetování. Například díky citrónové šťávě může vydržet i celý měsíc. Běžně se kvalita tetování nemění asi 10 dní až 2 týdny. K vytváření ornamentů se používají hotové šablony nebo se pasta nanáší zcela od ruky. Záleží na technice i talentu „tatéra“.

Pokud si troufnete na to, potetovat se sama, pak klobouk dolů. Počítejte ale s tím, že vám bude chybět potřebný cvik a zkušenosti. V tom případě volte raději jednoduché vzory a postupně svou náročnost zvyšujte. Když zajdete do tetovacího salonu, nabídne vám určitě profesionálnější služby. Ornamenty od odborníků jsou propracovanější do detailů. Také dostanete rady, jak o toto tetování pečovat. Stačí několik týdnů a můžete se chlubit jiným obrazcem. Výhodou henny je bezbolestnost, přírodní složení a krátká životnost. Díky tomu se ornamenty nikdy neokoukají.

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *