Líčení očí? Žádný problém

Napsal

Líčení očí Žádný problémLíčení očí dá některým ženám občas dost zabrat. Přitom jde o velmi kreativní záležitost. Vy jako tvůrce můžete vykouzlit přesně takový dojem, jaký právě chcete. Zvýrazňování očí souvisí se dvěma základními kroky. Jedním je tvar očí a tím druhým je vzdálenost mezi nimi. Článek všem parádnicím prozradí zaručené vychytávky.

Optické přiblížení daleko posazených očí

Na tuto úpravu zabírají tmavší stíny. Musíte je ale pečlivě aplikovat na vnitřní stranu horních víček, dále stětečkem rozmazat do ztracena směrem k nosu a doplnit o širší oční linku. Vnější koutek oka si zase žádá světlejší barvu. Jako doplněk můžete použít také oční linky, které u vnitřního očního koutku nakreslíte o trochu silnější.

Optické oddálení blízko posazených očí

V tomto případě postačí, když vnitřní koutky oka zvýrazníte světlou linkou. Skvěle vypadá i lehký perleťový oční stín, který také rozetřete malým štětečkem. K rozmazávání barvy nikdy nepoužívejte bříška prstů. Nedosáhla byste totiž tak krásně rozjasněného pohledu.

Když si nedovedete poradit s pokleslými víčky

Pokleslá víčka opticky narovná velmi slabá nebo i žádná linka naspodu oka. Na horní víčko ale naneste světlý odstín, který povedete až k obočí a na záhyb víčka použijte kontrastní tmavou barvu. Do vnějšího koutku horního víčka nakreslete nijak zvlášť výraznou linku. Jde jen o zdůraznění přirozeného tvaru očí.
Pro perfekcionisty máme ještě jeden typ a to linku na dolní víčko. Důležité je začít přesně v polovině. Čáru směřujte pouze k vnějšímu koutku. Zde je možné linku jemně rozmáznout prstem. Na závěr natočte řasy kleštičkami a naneste dvě vrstvy řasenky.

Vysvobození hluboko posazených očí

Zde si musíte vystačit s trio očními stíny, které se prodávají v jednom balení. Ten nejsvětlejší nanesete pod obočí. Středním jemně poklepejte víčko v záhybu a nejtmavším tónem vybarvěte vnější část víčka (začněte v místě, kde vám začíná duhovka) a lehce i spodní víčko. Rozmažte je prsty a na vnější polovinu spodního i dolního víčka namalujte linku.

Jak zkrotit neposedné obočí

Upravené obočí vám hned ubere nějaký ten rok. Pokud jste ho trhala rychle, zběsile a neuváženě, od vzniklých nesnází pomůže obyčejná tužka na obočí. Vyberte ale takovou, která se barvě obočí nejvíce podobá. Lze použít též oční stíny. Efekt zakrytí s nimi bude trvat o poznání déle.

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *