Kyselina hyaluronová: podpoří zdraví i krásný vzhled

Napsal

Kyselina hyaluronová je tekutina, která se vyznačuje hlavně svou schopností hydratovat pleť. Vyskytuje se v očním okolí, kloubech i kožní tekutině. Má řadu pozitivních vlivů, a to na naše zdraví i vzhled. Díky tomu je tak nejen v kosmetice velmi oblíbená.

Účinky

Tato kyselina má skvělé účinky, nejčastěji je využívána jako prostředek zpomalující stárnutí. Při pravidelném použití totiž pleť skvěle hydratuje a předchází tak tvorbě vrásek a stárnutí pokožky. Díky kyselině hyaluronové může pleť lépe regenerovat, je chráněna před vnějšími vlivy a také zmírňuje celulitidu.

Lze ji však využívat také proti bolestím kloubů, zánětu dásní, svalových problémům či popáleninám. Kromě toho najde své využití také při intimních obtížích či problémech s erekcí. Má tak opravdu široké využití.

Prospěšnost pro pleť

Při stárnutí kožní buňky přestávají produkovat dostatek kyseliny hyaluronové, její množství tak klesá. To může mít různé následky, mezi které patří vysušování pleti, přičemž vznikají vrásky a pleť ztrácí svou pružnost. Kyselina hyaluronová díky své skvělé schopnosti vázat vodu pleť výborně hydratuje, čímž se jí vrací zdraví vzhled, plnost a zmírňuje se výskyt vrásek. Kosmetika s obsahem této kyseliny je tedy prospěšná a nabízí skvělé účinky.

Kyselina hyaluronová typy

Kyselina hyaluronová existuje v různých typech, proto mají některé přípravky lepší účinnost než jiné. Vždy je proto dobré ověřit si, jaký druh kyseliny je ve vybraném produktu.

  1. Jedním typem je vysokomolekulární kyselina hyaluronová, ta zůstává na povrchu pleti. Předchází tak zejména změnám na vnější vrstvě pokožky jako jsou vrásky.
  2. Středněmolekulární kyselina má podobné účinky. Ovšem nízkomolekulární kyselina hyaluronová proniká hlouběji do pokožky, čímž umožňuje hloubkovou hydrataci a předchází vzniku hlubokých vrásek.

Kosmetika s obsahem kyseliny hyaluronové je skvělou volbou, pokud chcete, aby vaše pokožka vypadala stále svěže a zdravě. Právě dostatečná hydratace je totiž klíčovým prvkem při péči o pleť.

Zdroj foto: www.pixabay.com

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *